Android Auto 11.8 do pobrania. Czas odkryć nowości

Android Auto 11.8 do pobrania. Czas odkryć nowości

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Google, dobreprogramy
Oskar Ziomek
24.04.2024 09:39

Android Auto 11.8 jest już dostępny do pobrania dla kierowców. Jak zwykle oznacza to rozpoczęcie odkrywania nowych funkcji systemu, w którym ostatnio poprawiane są głównie detale interfejsu i błędy. Android Auto co do zasady aktualizuje się automatycznie, ale można to przyspieszyć.

Android Auto 11.8 to kolejna aktualizacja systemu dla kierowców, która może przybliżać użytkowników do nowych funkcji. W ostatnim czasie Google zmienia jednak w Androidzie Auto głównie szczegóły - interfejs asystenta głosowego czy wygląd ekranu całego systemu, kiedy odczytywane są wiadomości głosowe. Z tymi zresztą wiąże się jeden z najświeższych błędów dotyczących dyktowania treści. Możliwe, że Android Auto 11.8. stanowi jego rozwiązanie, ale to dopiero będą musieli odkryć sami kierowcy.

Jak zwykle bywa w przypadku Androida Auto, konkretne zmiany nie są tak samo odczuwane przez wszystkich użytkowników. Po pierwsze duża część nowości wprowadzana jest do Androida Auto po stronie serwera, co sprawia, że dane wydanie aplikacji to tylko podstawa do uruchomienia danej funkcji w przyszłości.

Zwykle nie jest to ten sam moment dla dużych grup użytkowników Androida Auto i zależnie od posiadanego smartfonu czy lokalizacji, część osób widzi daną zmianę szybciej niż inni. Google konsekwentnie nie chwali się jednak, jakie nowości trafiają do Androida Auto przy okazji aktualizacji i najnowszy Android Auto 11.8 nie jest wyjątkiem. Kierowcom pozostaje więc po prostu zaktualizować system i samemu sprawdzić, czy w ich przypadku przyniosło to jakieś zmiany lub usunęło błędy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Android Auto co do zasady aktualizowany jest automatycznie w smartfonach z Androidem 10 i nowszym, za pośrednictwem sklepu Google Play. Dostępne aplikacje nie zawsze aktualizowane są jednak "od ręki". Proces można więc w praktyce przyspieszyć, ręcznie wymuszając instalację dostępnej aktualizacji Androida Auto na liście oczekujących aplikacji w Google Play. Użytkownicy starszych smartfonów z Androidem muszą pobrać plik APK i ręcznie zainstalować Androida Auto spoza sklepu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)