Android Auto 8.8 do pobrania. Coolwalk w kolejnych samochodach

Android Auto 8.8 do pobrania. Coolwalk w kolejnych samochodach01.02.2023 13:28
Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Android Auto 8.8 jest już dostępny dla kierowców - niespełna dwa tygodnie po premierze poprzedniego wydania. Równolegle nadal trwa wdrażanie nowego interfejsu Coolwalk u kolejnych użytkowników. To jednak zdaje się nie być powiązane bezpośrednio z wersją Androida Auto.

System Android Auto 8.8 w smartfonach z Androidem 10 i nowszym zaktualizuje się automatycznie, ale jak zwykle trochę to potrwa. Google wypycha nową wersję do telefonów partiami, w efekcie czego w wielu telefonach może wciąż działać Android Auto 8.5 lub 8.6, nie mówiąc o wydanej stosunkowo niedawno wersji 8.7. Instalacja najnowszego wydania to gwarancja najświeższych poprawek, ale niestety nie interfejsu Coolwalk, który choć trafia do kolejnych użytkowników, to jest włączany po stronie serwera.

Na szczegóły sprawy zwraca uwagę serwis autoevolution. Po raz kolejny potwierdza się, że dzielony interfejs Androida Auto nie ma bezpośredniego związku z numerem wersji oprogramowania, która działa w telefonie. Użytkownicy zaczynają bowiem widzieć nowy wygląd już od kilku miesięcy (co swoją drogą stanowi ogromne opóźnienie wobec zapowiedzi Google'a - Coolwalk miał się bowiem pojawić w Androidzie Auto latem ubiegłego roku).

Android Auto 8.8 w praktyce może oznaczać głównie drobniejsze poprawki, które jak zwykle wyjdą na jaw dopiero wtedy, gdy pierwsi kierowcy podzielą się swoimi wrażeniami w sieci. Google jak zwykle nie informuje o zmianach w kolejnych wydaniach Androida Auto i odkrywanie nowości lub poprawek błędów to po prostu kwestia eksperymentów ze strony kierowców.

Czy warto kupić notebook Predator Helios 300 z trójwymiarowym ekranem Spatial Labs?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)