Android Auto 10.9 dostępny do pobrania. Tajemnicza aktualizacja

Android Auto 10.9 dostępny do pobrania. Tajemnicza aktualizacja

Android Auto 10.9 dostępny dla kierowców
Android Auto 10.9 dostępny dla kierowców
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
20.11.2023 09:46

Android Auto 10.9 jest już dostępny do pobrania przez kierowców. Google konsekwentnie nie informuje, co nowego trafiło do aplikacji, wobec czego co do zasady należy spodziewać się przede wszystkim poprawek błędów. W tle trwają jednak prace nad nową funkcją.

Android Auto 10.9 to kolejna aktualizacja systemu do samochodów, w której nowości nie są znane, dopóki nie zostaną odkryte przez samych kierowców. Niewykluczone jednak, że tym razem Google skupił się jedynie na poprawkach błędów i pracuje dalej nad nową opcją synchronizacji tapety Androida Auto z tłem, które wybrane jest w smartfonie. Pierwsze wskazówki odnośnie implementacji nowej funkcji pojawiły się już przy okazji aktualizacji Androida Auto pod koniec października.

Użytkownicy Androida Auto 10.9 muszą więc sami sprawdzić w telefonach i samochodach, czy aktualizacja wniosła w ich przypadku szczególne usprawnienia. Z uwagi na mnogość kombinacji samochód-smartfon, Android Auto często sprawia różne problemy u różnych użytkowników, przez co weryfikacja usterek bywa problematyczna. Do tego dochodzi fakt, że wiele nowości aktywowanych jest tylko po stronie serwera i zmiany nie są bezpośrednio zależne od instalacji nowego wydania Androida Auto.

Android Auto 10.9 co do zasady automatycznie trafi do telefonów z Androidem 10 i nowszym, ale aktualizacja z poziomu sklepu Google Play jest wdrażana etapami, przez co minie jeszcze wiele tygodni, nim najnowszy Android Auto trafi do każdego kierowcy. Proces można przyspieszyć tylko poprzez ręczną instalację pliku APK (co zresztą pozostaje jedyną opcją w przypadku starszych telefonów co najwyżej z Androidem 9).

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)