Android Auto 10.5 dostępny do pobrania. Tajemnicza aktualizacja

Android Auto 10.5 dostępny do pobrania. Tajemnicza aktualizacja

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Google Maps, dobreprogramy
Oskar Ziomek
25.09.2023 10:32

Android Auto 10.5 jest już dostępny do pobrania dla kierowców, którzy nie chcą czekać na automatyczną aktualizację w smartfonach. System jak zwykle udostępniany jest przez Google'a z niezwykle ogólnym opisem. W praktyce zmiany w Androidzie Auto 10.5 trzeba więc odkryć samemu.

Android Auto jest aktualizowany coraz częściej, ale jak zwykle kolejne wersje trafiają na rynek bez jasnej informacji od Google'a, co nowego wdrożono do aplikacji. W przypadku Androida Auto 10.5 nie jest inaczej, wobec czego można uznać, że producent skupił się na poprawkach błędów, które doskwierają kierowcom, zwłaszcza, że niedawno w systemie pojawiła się nowość - obsługa kolejnych aplikacji, w tym dwóch związanych z wideokonferencjami.

Nie oznacza to oczywiście, że Androida Auto 10.5 nie warto instalować. Wręcz przeciwnie, wypada założyć, że w najbliższych dniach wyjdą na jaw informacje od pierwszych kierowców sygnalizujących, czy w ich przypadku aktualizacja Androida Auto usunęła usterki, które występowały dotychczas. Tych natomiast jak zwykle nie brakuje. Android Auto sprawiał niedawno między innymi problem z ładowaniem telefonów.

Android Auto 10.5 może stanowić również rozwiązanie dla świeższej usterki związanej z brakiem reakcji na dotykanie skrótów aplikacji na głównym pasku systemu. W praktyce uniemożliwia to przełączanie się między aplikacjami podczas jazdy i zmusza do korzystania z dzielonego interfejsu Coolwalk, co nie każdemu odpowiada.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto pamiętać, że w smartfonach z Androidem 10 i nowszych Android Auto aktualizuje się automatycznie. Często jest to jednak kwestią czasu, nim nowe wydanie systemu trafi do każdego urządzenia. Proces można przyspieszyć, zerkając do sklepu Google Play, a w telefonach ze starszym Androidem - wymuszając ręcznie instalację nowego pliku APK z Androidem Auto 10.5.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)