Android Auto 10.7 dostępny do pobrania. Nadchodzi nowa opcja

Android Auto 10.7 dostępny do pobrania. Nadchodzi nowa opcja

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek
26.10.2023 11:32

Android Auto 10.7 trafia do pierwszych telefonów i już teraz wiadomo, że jest wstępem do uruchomienia nowej funkcji związanej z tapetami. "Pod maską" Androida Auto udało się bowiem dostrzec zmiany w kodzie sugerujące opcję w przygotowaniu, która może niedługo trafić do samochodów.

Android Auto 10.7 zdradza, że system miałby już wkrótce pozwolić "wykorzystać tapetę z telefonu", która pojawiłaby się również w głównym menu w samochodzie - wspomina serwis autoevolution. Tapety menu głównego w Androidzie Auto można obecnie zmieniać, wybierając spośród kilku obrazków, ale o synchronizacji grafiki z tą z telefonu dotychczas nie było mowy. Byłby to element wprowadzający nieco większą spójność między smartfonem kierowcy, a pojazdem.

Trudno powiedzieć, na ile przydatne okazałoby się nowe rozwiązanie. Tapeta w Androidzie Auto widoczna jest i tak tylko w menu głównym, a to w praktyce rzadko kiedy wyświetlane jest w samochodzie. Co do zasady na ekranie widać zwykle mapę lub odtwarzacz muzyki, a dzięki wygodnemu podziałowi wprowadzonego interfejsem Coolwalk, korzystanie z menu jest w praktyce ograniczone do minimum, zwłaszcza że Androida Auto można również (a może przede wszystkim) obsługiwać głosowo.

Należy zakładać, że Android Auto 10.7 to także inne zmiany, które ułatwią życie kierowcom, w tym poprawki znanych błędów. Google standardowo nie dzieli się oficjalnymi informacjami o aktualizacji, stąd nowości muszą odkryć sami zainteresowani. Określenie ich z góry jest również problematyczne z uwagi na mnogość kombinacji smartfon-samochód oraz część zmian włączanych tylko po stronie serwera.

Android Auto co do zasady aktualizowany jest automatycznie w smartfonach z Androidem 10 i nowszym. Użytkownicy starszych modeli mogą zdecydować się na instalację pliku APK lub zaczekanie na aktualizację udostępnioną przez Google Play.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)