Android Auto: jak zmienić tapetę?

Android Auto: jak zmienić tapetę?

Zmiana tapety w Androidzie Auto
Zmiana tapety w Androidzie Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
21.06.2023 15:59

Android Auto pozwala wybrać jedną z kilku tapet na tło menu głównego. Daje to możliwość dopasowania interfejsu do kolorystyki wnętrza samochodu i gustu kierowcy. Zmiana tapety w Androidzie Auto wymaga tylko kilku kliknięć w ustawieniach.

Android Auto pozwala wybrać jedną z kilku grafik jako tło głównego menu systemu. Zmiana tapety możliwa jest z poziomu ustawień na ekranie w samochodzie (co wbrew pozorom nie jest oczywiste), a to pozwala zmienić obraz w tle bez sięgania po telefon. Co ciekawe, w praktyce tapeta w Androidzie Auto rzadko widoczna jest na ekranie, bo dotyczy tylko tła głównego menu, a to używane jest raczej sporadycznie.

Menu główne Androida Auto
Menu główne Androida Auto© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Android Auto oferuje kilkanaście grafik do wyboru. Tła przedstawiają krajobrazy, abstrakcje lub elementy związane z motoryzacją, na przykład tarczę hamulcową, kratkę nawiewu, szprychę koła lub przeszycia w skórzanym materiale. Możliwy jest także wybór jednolicie czarnego tła, które z pewnością chętnie wybiorą kierowcy ceniący minimalizm.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zmiana tapety w Androidzie Auto

Aby zmienić tapetę w Androidzie Auto, należy podłączyć smartfon do samochodu, a następnie uruchomić ustawienia systemu przez ekran w pojeździe. W tym celu trzeba wyświetlić menu główne, a później odszukać ikonę ustawień. Po ich włączeniu, konieczne jest przewinięcie listy do momenty odnalezienia opcji Tapeta. Po jej kliknięciu, na ekranie pojawią się możliwości do wyboru.

Ustawienia w Androidzie Auto
Ustawienia w Androidzie Auto

Teraz wystarczy już tylko przewinąć listę, by obejrzeć wszystkie miniatury tapet. Kliknięcie dowolnej nowej tapety, automatycznie zapisuje ją w Androidzie Auto. Podgląd jest możliwy na bieżąco w tle ustawień, ale to jedyne miejsce poza menu głównym z ikonami, kiedy kierowca ma szansę zobaczyć wybieraną grafikę "na pełnym ekranie". Tło pozostałych opcji w Androidzie Auto zawsze pozostaje jednolicie czarne.

Wybór tapety w Androidzie Auto
Wybór tapety w Androidzie Auto

Tapeta w Androidzie Auto - ograniczenia

Podczas zmiany tapety w Androidzie Auto niestety nie ma możliwości wgrania własnego pliku graficznego, co wiele osób może rozczarować, zwłaszcza że Android Auto oferuje w jednolitym kolorze wyłącznie czarną tapetę - co nie każdemu może się podobać.

Trzeba też wiedzieć, że tapety w Androidzie Auto nie da się wybrać z poziomu ustawień aplikacji bezpośrednio w telefonie. Nie jest to uciążliwe, ale może zaskakiwać, szczególnie że układ ikon w menu głównym można z kolei wybrać wyłącznie w telefonie, ale już nie na ekranie w samochodzie z Androidem Auto.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)