Android Auto 12.3 do pobrania. Zaktualizuj przed wyjazdem

Mapy Google w Androidzie Auto
Mapy Google w Androidzie Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek

03.07.2024 08:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 12.3 jest już dostępny do pobrania dla kierowców. Instalacja najnowszego wydania aplikacji jak zwykle przybliża do uruchomienia zmian przygotowywanych po stronie serwera, ale i usuwa znane błędy. Warto więc zaktualizować Androida Auto zwłaszcza przed wyjazdem wakacyjnym.

Zaktualizowany Android Auto 12.3 najprawdopodobniej nie wprowadza sam z siebie nowości, które kierowcy mogliby zauważyć na pierwszy rzut oka. Z pewnością jest jednak podstawą do udostępnienia zmian, które przygotowywane są po stronie serwera przez Google'a, a takich jest więcej. Przykładem może być dzielony interfejs Coolwalk, który w pewnym momencie po prostu pojawił się w samochodach, których użytkownicy mieli zainstalowane odpowiednio świeże wydania Androida Auto. Dlatego nie warto zwlekać z aktualizacją.

Android Auto 12.3 może być ważny z punktu widzenia przygotowań do uruchomienia całej serii nowych aplikacji w samochodach. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kierowcy korzystający z Androida Auto mogą spodziewać się uruchomienia na ekranach samochodów YouTube'a czy Netfliksa. Konkretna data nie padła, a deweloperzy zostali przy okazji zachęceni do przygotowywania w podobny sposób wszystkich innych aplikacji w swojej ofercie. W skrajnych przypadkach stworzenie wersji na Androida Auto ma zająć kilka chwil, o ile wcześniej przygotowano interfejs dla tabletów.

Oczywiście Android Auto 12.3 to najpewniej także zmiany "pod maską" i poprawki błędów. Kierowcy mogą się spodziewać zwłaszcza korekt związanych z kapryśnym co do zasady działaniem Asystenta Google oraz mechanizmu powiadomień. Jak zwraca serwis autoevolution, niektórzy kierowcy mają problem z ich otrzymywaniem począwszy od dużo starszego wydania Androida Auto (11.8). Potrzeba jednak testów w konkretnych zestawieniach telefon-samochód, by jednoznacznie stwierdzić, czy błąd zniknął.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Instalując Androida Auto 12.3 przed wyjazdem wakacyjnym można jednak mieć pewność, że korzystamy z najnowszego wydania, które powinno działać najsprawniej. Aplikację można zaktualizować bezpośrednio ze sklepu Google Play w smartfonach z Androidem 10 lub nowszym.

Nie należy zapominać, że Google udostępnia nowe wydania transzami, wobec czego niektórzy użytkownicy mogą jeszcze przez pewien czas widzieć wydanie 12.2.x jako najnowsze. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na udostępnienie aktualizacji. Androida Auto 12.3 można również pobrać w formie pliku APK za pośrednictwem naszego katalogu, co przyda się użytkownik starszych telefonów z Androidem.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)