Android Auto 5.2 dostępny do pobrania. Błędy wciąż istnieją – twórcy czekają na raporty

Android Auto 5.2 dostępny do pobrania. Błędy wciąż istnieją – twórcy czekają na raporty

Android Auto dostał kolejną aktualizację, fot. materiały prasowe BMW
Android Auto dostał kolejną aktualizację, fot. materiały prasowe BMW
Oskar Ziomek
30.03.2020 14:15

Android Auto 5.2 jest już dostępny do pobrania. Podobnie, jak w przypadku poprzedniej wersji, oczekiwania kierowców są wysokie. Aktualizacje z początku bieżącego roku okazały się być katastrofalne w skutkach, u wielu użytkowników psując podstawowe funkcje oprogramowania. Pierwsi użytkownicy Androida Auto 5.2 już teraz zwracają jednak uwagę, że nowa wersja nie rozwiązała wielu znanych usterek.

Błędy w przypadku Androida Auto występują często niekonsekwentnie. Wielu kierowców deklaruje, że od lat korzysta z systemu bez najmniejszego problemu, zaś inni – szczególnie po aktualizacji do wersji 5.0 i 5.1 – stale narzekają na usterki uniemożliwiające korzystanie z kluczowych elementów. Wśród nich kłopoty z obsługą systemu przyciskami przy kierownicy, problemy z rozumieniem komend głosowych i lektor mylący języki czy ostatnie problemy z obsługą połączeń głosowych.

Jak wskazują pierwsze komentarze w internecie, Android Auto 5.2 nadal jest wadliwy. Nie można jednak wykluczyć, że w niektórych przypadkach błędy zostały rozwiązane, lecz na tej samej zasadzie można także przyjąć, że u niektórych kierowców pojawiły się nowe, inne problemy. Niezależnie od tego Google zadeklarował, że prace nad rozwiązaniem usterek trwają – co ciekawe, mimo zagrożenia koronawirusem, a warto pamiętać, że z tego powodu zawieszono pracę nad ulepszaniem Chrome'a i tworzone są tylko łatki bezpieczeństwa.

Google czeka na zgłoszenia błędów

Co interesujące, w niektórych przypadkach w kontekście usterek twórcy rozkładają ręce. Na jaw wychodzi więc jedna z największych wad Androida Auto, czyli brak konsekwencji w działaniu. W kontekście problemu z brakiem dźwięku podczas rozmów, twórcy poprosili użytkowników o przesyłanie raportów błędów, bo u siebie problemu nie zauważają i nie potrafią go wywołać.

Wszystko wskazuje więc na to, że kierowcy będą musieli uzbroić się w jeszcze więcej cierpliwości w oczekiwaniu na rozwiązanie wszystkich usterek tego systemu. Konkurencyjny Apple CarPlay zdaje się być dużo mniej awaryjny, a ponadto oferuje więcej aplikacji. Niedawno pojawiła się tu obsługa nawigacji HERE WeGo.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)