Android Auto obsłuży dual-SIM: koniec problemów z połączeniami

Android Auto obsłuży dual-SIM: koniec problemów z połączeniami

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Getty Images | David Paul Morris
Oskar Ziomek
28.09.2021 08:29

Użytkownicy Androida Auto niedługo odetchną z ulgą, próbując dzwonić z samochodu w parze ze smartfonem z dual-SIM. Od lat system nie obsługuje dwóch kart SIM, ale wraz z aktualizacją ma się to zmienić.

Android Auto zyska niedługo kilka nowych funkcji, w tym opcję głosowego płacenia za paliwo w parze z Asystentem na niektórych rynkach. Wszystkich powinna natomiast zainteresować nadchodząca obsługa dual-SIM, czego w Androidzie Auto brakowało od dawna. W praktyce kierowcy korzystający ze smartfonów z dwiema kartami SIM obecnie nie są w stanie wykorzystać potencjału tego rozwiązania.

Chcąc dziś wykonać połączenie z Androida Auto w samochodzie w przypadku, gdy podłączony jest smartfon z dwiema kartami SIM, system może zareagować na dwa sposoby. Jeśli w smartfonie użytkownik nie wybrał domyślnej karty, Android Auto po prostu się podda i wyświetli dodatkowy komunikat na ekranie telefonu. Połączenie uda się wykonać tylko wtedy, kiedy domyślna karta SIM została wskazana, ale to w praktyce ominięcie zalet dual-SIM.

Na szczęście dokładnie ten problem ma ominąć nadchodząca aktualizacja Androida Auto, która - zależnie od interpretacji komunikatu - powinna być już teraz dostępna dla kierowców lub trafić do smartfonów najpóźniej w najbliższych tygodniach. Nie ma jednak pewności, czy chodzi o nowe wydanie Androida Auto, czy też nowe opcje zostaną aktywowane po stronie serwera, w związku z czym wystarczy być czujnym, a nie czekać na nową wersję systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)