Użytkownicy Androida Auto niedługo odetchną z ulgą, próbując dzwonić z samochodu w parze ze smartfonem z dual-SIM. Od lat system nie obsługuje dwóch kart SIM, ale wraz z aktualizacją ma się to zmienić.

bEUVEWrp

Android Auto zyska niedługo kilka nowych funkcji, w tym opcję głosowego płacenia za paliwo w parze z Asystentem na niektórych rynkach. Wszystkich powinna natomiast zainteresować nadchodząca obsługa dual-SIM, czego w Androidzie Auto brakowało od dawna. W praktyce kierowcy korzystający ze smartfonów z dwiema kartami SIM obecnie nie są w stanie wykorzystać potencjału tego rozwiązania.

Chcąc dziś wykonać połączenie z Androida Auto w samochodzie w przypadku, gdy podłączony jest smartfon z dwiema kartami SIM, system może zareagować na dwa sposoby. Jeśli w smartfonie użytkownik nie wybrał domyślnej karty, Android Auto po prostu się podda i wyświetli dodatkowy komunikat na ekranie telefonu. Połączenie uda się wykonać tylko wtedy, kiedy domyślna karta SIM została wskazana, ale to w praktyce ominięcie zalet dual-SIM.

Android Auto 6.9 dostępny do pobrania. Dzieje się dopiero "pod maską"
Android Auto 6.9 dostępny do pobrania. Dzieje się dopiero "pod maską"
bEUVEWrr

Na szczęście dokładnie ten problem ma ominąć nadchodząca aktualizacja Androida Auto, która - zależnie od interpretacji komunikatu - powinna być już teraz dostępna dla kierowców lub trafić do smartfonów najpóźniej w najbliższych tygodniach. Nie ma jednak pewności, czy chodzi o nowe wydanie Androida Auto, czy też nowe opcje zostaną aktywowane po stronie serwera, w związku z czym wystarczy być czujnym, a nie czekać na nową wersję systemu.

Android Auto

Android Auto 7.1

Inne aplikacje dla kierowców

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (20)
bEUVEWsn