Android Auto 9.7 do pobrania. Kolejne tajemnicze wydanie

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Google, YouTube
Oskar Ziomek

07.06.2023 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 9.7 jest już dostępny dla kierowców. W praktyce oznacza to kolejną garść nieznanych zmian, których skuteczność przyjdzie dopiero odkryć samym użytkownikom. Android Auto jest bowiem konsekwentnie wydawany bez szczegółowego dziennika zmian.

Nie oznacza to jednak, że nowego Androida Auto nie warto instalować. Wręcz przeciwnie - bieżące aktualizowanie systemu daje kierowcom szansę na możliwie szybkie poprawki, a błędów w systemie nie brakuje. Android Auto 9.7 może więc na przykład rozwiązać wciąż występujące usterki dotyczące łączenia telefonów z jednostkami w samochodach. Niedawno do redakcji zgłosił się jeden z czytelników, który ma podobny problem z parze ze swoim smartfonem Xiaomi.

Wcześniej analogiczny problem z połączeniem został rozwiązany przez poprzednie wydanie Androida Auto. W tym przypadku zyskali przede wszystkim użytkownicy topowych smartfonów Samsunga, którzy od miesięcy borykali się z problematycznym działaniem systemu w samochodzie. Tutaj receptą okazał się Android Auto 9.6, ale Google nie pochwalił się poprawkami w żaden sposób. Skuteczność aktualizacji odkryli z czasem sami kierowcy.

Można także założyć, że Android Auto 9.7 przybliży użytkowników do wdrożenia nowych funkcji. Popularnym tematem wśród kierowców są negatywne komentarze dotyczące usuniętego widżetu pogody, który po aktualizacji interfejsu wyświetla się tylko w przypadku niektórych wyświetlaczy w samochodach - w dodatku tych o niepopularnych proporcjach. Niedawne doniesienia o nowej fladze w kodzie Androida Auto sugerują jednak, że Google ma na uwadze poprawkę tego błędu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)