Android Auto: pogoda ma wrócić na wszystkie ekrany

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Getty Images | SOPA Images
Oskar Ziomek

04.06.2023 15:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto powinien niebawem wrócić do wyświetlania informacji o pogodzie niezależnie od parametrów wyświetlacza w samochodzie. Choć może się to wydawać nieuzasadnione, obecnie Android Auto pokazuje informacje o pogodzie tylko w niektórych przypadkach.

Android Auto po wdrożeniu aktualizacji interfejsu Coolwalk wyświetla informacje o pogodzie tylko w tych samochodach, których wyświetlacze mają specyficzne proporcje. To problem, który utrzymuje się od dawna, ale jak zwraca uwagę 9to5Google odwołując się do wątku na reddicie, niedługo wszystko może się zmienić. W kodzie Androida Auto znaleziono bowiem kluczową zmianę.

Jeden z użytkownik analizujących kod Androida Auto trafił bowiem na flagę, której nazwa sugeruje, że w systemie pojawi się opcja wyświetlania pogody na ekranie o dowolnych proporcjach. Flaga "Weather__enable_on_all_screens" (z ang. "pogoda, włącz na wszystkich ekranach") domyślnie ma wartość false i niestety na tym etapie przełączenie jej na true nie przynosi żadnego efektu, co oznacza wczesny etap po stronie programistów.

Nowa linia kodu w Androidzie Auto
Nowa linia kodu w Androidzie Auto© reddit | shmykelsa

Nie zmienia to jednak faktu, że takie wskazanie sugeruje, że Google pracuje nad poprawką i docelowo pogoda wróci do Androida Auto niezależnie od rodzaju wyświetlacza w samochodzie. Trudno mówić o konkretnych terminach, ale od kilku miesięcy nowe wydania Androida Auto pojawiają się stosunkowo często, przez co na wdrożenie takiej zmiany można liczyć nawet w perspektywie najbliższych tygodni.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)