Android Auto nadal wadliwy. Są problemy z obsługą połączeń głosowych

Android Auto nadal wadliwy. Są problemy z obsługą połączeń głosowych

Android Auto nadal nie działa poprawnie, fot. shutterstock
Android Auto nadal nie działa poprawnie, fot. shutterstock
Oskar Ziomek
19.03.2020 16:02

Android Auto mający problem z obsługą tej czy innej funkcji, nie jest już chyba dla nikogo zaskoczeniem. Usterki były tu obecne w zasadzie zawsze, ale prawdziwy wysyp błędów pojawił się po stosunkowo niedawnej, wyjątkowo nieudanej aktualizacji do wersji 5.0. Od tego momentu masa użytkowników Androida Auto wymienia przeróżne problemy, a jak się okazuje jednym z nich jest kłopot z obsługą połączeń głosowych.

Informacja o nowym problemie pojawiła się na reddicie, gdzie jeden z użytkowników wymienił brak możliwości kończenia połączeń głosowych jako jedną z usterek Androida Auto, która go dotyka. Poza tym narzeka między innymi na niedziałające sterowanie przyciskami przy kierownicy, z czym jak widać nadal się nie uporano, choć błąd ten jest znany co najmniej od początku lutego.

Za najbardziej uciążliwy błąd w Androidzie Auto należy jednak wciąż uznać lektora, który od pewnego czasu uparcie czyta wszystkie wiadomości tak, jakby były napisane po angielsku, choć aplikacja jest ustawiona na język polski. Ten problem także znany jest od ponad miesiąca i jak potwierdzają obserwacje między innymi naszych czytelników, wciąż nie został rozwiązany. Nie pomogła tu nawet obiecująca aktualizacja Androida Auto do wersji 5.1.

Błędy, które dotychczas nie zostały naprawione, z pewnością będą jeszcze wizytówką Androida Auto przez pewien czas. Kłopotem może być bowiem koronawirus i przejście pracowników na zdalny tryb pracy. W przypadku Chrome'a i Chrome OS-a z tej okazji zrezygnowano z prac nad nową wersją aplikacji. W kontekście Androida Auto nie padły co prawda żadne deklaracje, ale mając na uwadze małe zaangażowanie Google'a w rozwiązywanie usterek systemu na co dzień, można przypuszczać, że w takim okresie problemy tym bardziej będą nadal ignorowane.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)