Android Auto: nadchodzi kolejna zmiana w interfejsie

Stopklatka z oficjalnej animacji o interfejsie Coolwalk
Stopklatka z oficjalnej animacji o interfejsie Coolwalk
Źródło zdjęć: © Google, YouTube
Oskar Ziomek

15.01.2023 10:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzielony interfejs Coolwalk w Androidzie Auto sukcesywnie trafia do kolejnych kierowców. Proces przebiega co prawda powoli, ale w tle do systemu trafia kolejna zmiana – nowy pasek postępu utworów w aplikacjach muzycznych. Testerzy Androida Auto sygnalizowali przygotowania do takiej zmiany już wcześniej, ale wówczas zakładano, że będzie to także element interfejsu Coolwalk.

Z informacji serwisu 9to5Google wynika tymczasem, że nowy pasek postępu w aplikacjach muzycznych to niezależna zmiana w Androidzie Auto. Niewykluczone zatem, że może trafić także do użytkowników, którzy nie mogą jeszcze korzystać z dzielonego ekranu interfejsu Coolwalk. Nowy pasek wyszukiwania to nie tylko zmiana wizualna (nowy jest podłużny, a nie pierścieniowy), ale przede wszystkim możliwość swobodnego przewijania utworu do dowolnego momentu, na podobnej zasadzie jak filmy na YouTubie w smartfonach.

To zmiana, która przyda się zarówno w przypadku piosenek, jak i podcastów odtwarzanych w Androidzie Auto. Teoretycznie nowy, prosty pasek jest mniej nowoczesny, ale z drugiej strony takie rozwiązanie wydaje się czytelniejsze od wąskiego pierścienia wokół dużego przycisku odtwarzania, który w dodatku zmienia kolor zależnie od motywu danej aplikacji. Nowy pasek - jak widać na zrzucie ekranu jednego z użytkowników na reddicie, najpewniej zawsze pozostaje biało-szary.

Nowy pasek postępu utworów w Androidzie Auto
Nowy pasek postępu utworów w Androidzie Auto© reddit | Stark-23

W tym momencie trudno powiedzieć, kiedy nowy pasek przewijania utworów pojawi się u większej liczby użytkowników Androida Auto. Większość i tak najpewniej interesuje w pierwszej kolejności dyskusyjne tempo wdrażania dzielonego interfejsu Coolwalk. Przypomnijmy - zmiany w menu głównym Androida Auto zostały zapowiedziane przez Google'a w maju ubiegłego roku i miały zostać wdrożone "latem". Po wielu przesunięciach nowy interfejs pojawia się w pierwszych samochodach dopiero od kilku tygodni, ale sądząc po opiniach w sieci, tempo i tak jest mozolne.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)