Android Auto trafi do samochodów Mazdy: wreszcie nawigacja z Mapami Google

Android Auto trafi do samochodów Mazdy: wreszcie nawigacja z Mapami Google

Mazda wyda aktualizację systemu MZD Connect, depositphotos
Mazda wyda aktualizację systemu MZD Connect, depositphotos
13.07.2018 18:56

Android Auto, czyli oprogramowanie Google, które w pewnym stopniu potrafi zastąpić system zainstalowany na komputerze samochodu, ciągle zyskuje nowych użytkowników. Mimo tego, nie wszyscy producenci oferują wsparcie dla samochodowej wersji Androida. Chociażby Lexus (czyli także Toyota) otwarcie twierdzi, że nie wpuści usług Google do swoich samochodów. Powodem ma być podejście Google do zbierania danych o użytkownikach.

Wśród firm motoryzacyjnych, które nadal nie wprowadziły Android Auto, pozostaje Mazda. Jednak niebawem się to zmieni. Japońska firma poinformowała w oficjalnym komunikacie, że zapewni lepsze wsparcia dla smartfonów. Autorski system MZD Connect pozwoli skorzystać z oprogramowania Google, a także z Apple Car Play.

Zmiana zostanie wdrożona w najbliższej aktualizacji MZD Connect. Z funkcji będą więc mogli skorzystać obecni właściciele samochodów marki Mazda, które są wyposażone MZD Connect, a także opcja pojawi się w nowych autach. Aktualizacja ma zostać wydana 6 sierpnia bieżącego roku.

Połączenie będzie możliwe wyłącznie przez kabel USB. Ponadto, Android Auto i Apple Car Play będzie można obsługiwać wyłącznie za pomocą fizycznego pokrętła HMI Commander. Nie będzie możliwości skorzystania z dotykowego wyświetlacza.

Użytkownicy samochodów Mazdy będą więc mogli niebawem skorzystać m.in. z Map Google bezpośrednio na ekranie systemu infotainment. Warto przypomnieć, że Google wprowadziło widok satelitarny w Android Auto. Aplikację, która jest niezbędna do skorzystania z Android Auto, znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)