Android Auto wreszcie z Waze. Tej aplikacji naprawdę brakowało na smartfonach

Android Auto wreszcie z obsługą Waze, depositphotos
Android Auto wreszcie z obsługą Waze, depositphotos

23.07.2018 16:09, aktual.: 27.08.2018 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja Waze cieszy się sporą popularnością wśród kierowców. Z jej wykorzystaniem mogą oni wymieniać informacje o wypadkach, policji czy korkach z innymi uczestnikami ruchu. Możliwe jest także udostępnianie danych o cenach paliw. Natomiast teraz Waze pojawiło się w Android Auto.

Waze można już było uruchomić na Android Auto, ale wymagane było podłączenie smartfonu do ekranu w samochodzie. Kierowca musiał więc posiadać nowsze auto, którego system infotainment wspierał oprogramowanie Google.

Google wreszcie zdecydowało się wprowadzić długo wyczekiwaną nowość. Teraz aplikacja Waze dostępna jest również w Android Auto uruchomionym wyłącznie na ekranie smartfonu. Po wejściu w sekcję nawigacji, obok Map Google, dostępna jest druga pozycja o nazwie Waze. Wersja dostępna z Android Auto nie wprowadza dużych zmian względem zwykłej aplikacji.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Warto dodać, że jedna z najlepszych funkcji Waze zostanie wdrożona do Map Google. Pojawią się informacje o incydentach na drodze, które będą dodawane i weryfikowane przez samych użytkowników.

Aplikacja Waze dostępna jest w naszym katalogu aplikacji w wydaniu na Androida i iOS-a. W celu korzystania z Android Auto będzie potrzebna oficjalna aplikacja.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (47)
Zobacz także