Android i Chrome OS mogą się połączyć

Wojciech Cybulski

22.11.2009 16:58, aktual.: 22.11.2009 19:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy Google zapowiedziało powstanie Chrome OS, wielu obserwatorów przyjęło ten fakt ze zdziwieniem, gdyż firma z powodzeniem rozwijała już mobilnego Androida, który zyskał akceptację rynku i miał wkrótce opanować sektor netbooków. Ostatnia wypowiedź Sergey'a Brina - jednego z założycieli Google - wskazuje, że oba te systemy mogą z czasem połączyć się w jeden produkt.

Początkowo kierownictwo Google było zdania, że Android i Chrome OS mają wiele unikalnych cech i idealnie sprawdzą się na platformach, dla których były projektowane. Producenci sprzętu potrzebują różnych technologii dla różnego rodzaju produktów - stwierdził szef działu odpowiedzialnego za produkcję Androida. Coś jednak w polityce korporacji uległo zmianie, gdyż założyciel Google - Sergey Brin - w nieoficjalnych wypowiedziach dla prasy stwierdził, że Chrome OS i Android mogą z czasem ulec integracji. Brin powołał się na dwie istotne cechy wspólne obu systemów - jądro Linuksa i silnik Webkit.

Założyciel Google nie sprecyzował, kiedy powstały w wyniku syntezy obu systemów produkt trafi na rynek. Nie należy się spodziewać, że stanie się to w najbliższym czasie, gdyż Chrome OS jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju i oficjalną premierę będzie miał dopiero w przyszłym roku. Co więcej, jak zauważył Sundar Pichai - wiceprezes ds. zarządzania produktami - posiadanie dwóch systemów operacyjnych zapewnia większy wybór producentom i użytkownikom, a także pozwala wytypować najlepsze pomysły, jakie pojawiają się w trakcie rozwijania obu projektów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)