Android Q ułatwi płatności zbliżeniowe z Google Pay

Android Q ułatwi płatności zbliżeniowe z Google Pay

Android Q ułatwi płatności zbliżeniowe z Google Pay
Redakcja
06.06.2019 16:41

Android Q + Google Pay = lubię to.

Korzystanie z płatności zbliżeniowych nie jest zbyt skomplikowanym procesem. W zasadzie całość sprowadza się do zbliżenia telefonu do terminala, a cała magia odbywa się automatycznie.

Problem pojawia się jednak, gdy ktoś używa na zmianę więcej niż jednej karty podpiętej pod Google Pay; ciągłe uruchamianie aplikacji i zmienianie kart jest upierdliwe. Wygląda na to, że nowa wersja systemu ten problem rozwiąże.

Android Q pozwoli wygodnie wybrać kartę przed dokonaniem płatności z Google Pay

Nowa funkcja została dodana w rozwojowym wydaniu Android Q Beta 4, co zauważył serwis 9to5Google. Po aktywowaniu odpowiedniej opcji w ustawieniach wystarczy przytrzymać przycisk zasilania, by rozwinąć karuzelę z kartami.

Google Pay dogania tym samym konkurencyjne usługi Samsung Pay i Apple Pay, które także pozwalają uzyskać błyskawiczny dostęp do wszystkich kart. W pierwszym przypadku wystarczy przesunąć palec na ekranie blokady, a w drugim dwukrotnie kliknąć przycisk zasilania.

Nowa funkcja działa nie tylko z kartami płatniczymi

Co istotne, przytrzymanie wyłącznika wyświetla także karty lojalnościowe i pokładowe czy bilety na koncert. Wszystko to, co da się podpiąć pod Google Pay.

Ależ mi czegoś takiego brakowało

Dotychczas Google Pay pozwalał na sztywno wybrać domyślną kartę płatniczą. Czasem chcę jednak zapłacić np. Revolutem, a nie debetówką, ale zmiana kart w Androidzie jest - w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi - mocno przekombinowana. A do tego dochodzi jeszcze żonglowanie kartami lojalnościowymi.

Cieszy więc, że Google wreszcie pomyślał o ułatwieniu użytkownikom życia. Teraz trzeba tylko mieć nadzieję, że producenci nie zablokują tej funkcji w swoich nakładkach i czekać na aktualizację. A to może chwilę potrwać...

Najnowszą wersję aplikacji Google Pay na Androida znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)