Androidowy launcher Microsoftu zsynchronizuje się z pulpitem Windowsa

Androidowy launcher Microsoftu zsynchronizuje się z pulpitem Windowsa

31.05.2017 12:50, aktual.: 31.05.2017 20:41

Micosoft już na dobre pogodził się chyba z tym, że to Androidjest najpopularniejszym mobilnym systemem planety i w przewidywalnejprzyszłości nic tego nie może zmienić. Widać to było poostatniej konferencji BUILD, gdzie jako wśród nowości Windowsa 10Fall Creators Update nacisk położono na możliwości synchronizacjitego systemu z Androidem i iOS-em. Teraz firma z Redmond próbuje zdrugiej strony. Wykorzystując swój Arrow Launcher, chce pomóc wsynchronizowaniu Androida z Windowsem 10. Na razie pomogła jednak wsynchronizowaniu Androida z przeglądarką.

ArrowLauncher może nie dorównuje w możliwościach takim androidowymlauncherom jak Apex czy Nova, ale może się podobać – zachowujerównowagę między intuicyjnością, użytkowością i wzornictwem.Jego ostatnia wersjabeta (3.5) otrzymała widżet Arrow Hub, który po zalogowaniusię do konta Microsoftu pozwala na dostęp do specjalnego folderu wchmurze. Przechowywane w nim pliki będą bezpośrednio dostępne zpulpitu launchera.

Obraz

Na razie folder ten dostępny jest przez przeglądarkę podadresem https://arrowlauncher.com/files,oczywiście tu też musimy zalogować się do konta Microsoftu.Webową aplikację, zgodną z wytycznymi Material Design, mogłobyzrobić samo Google, i póki co działa ona w dowolnej przeglądarce,pod każdym systemem. To jednak dopiero początek, można sięspodziewać, że w przyszłości połączenie z Arrow Launcheremzostanie wbudowane w menedżera plików Windowsa 10.

Obraz

Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to niczym specjalnym, równiedobrze takie rzeczy można robić za pomocą klienta OneDrive, alemechanizm synchronizacji wbudowany bezpośrednio w launcher jestzapowiedzią szerzej zakrojonych działań, które pomogłybyMicrosoftowi zyskać coś na popularności Androida. Wystarczynakłonić któregoś z większych producentów smartfonów, byzdecydował się wykorzystać Arrow Launchera jako domyślnąnakładkę na Androida – i reklamował ją jako najbardziej zgodnąz Windows 10 na komputerze. Przewaga konkurencyjna gwarantowana.

Póki co, stabilną wersję Arrow Launchera Microsoftu znajdziecie w naszej bazie oprogramowania na Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)