Aplikacja dnia: Bardzo Prosta Lista Zakupów

fot. Santeri Viinamäki na licencji CC BY-SA 4.0
fot. Santeri Viinamäki na licencji CC BY-SA 4.0

30.12.2017 09:27, aktual.: 19.02.2018 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiejsza aplikacja dnia przyda się robiącym zakupy przed sylwestrową domówką – Bardzo Prosta Lista Zakupów to świetna lista zakupów, którą można udostępniać innym domownikom i wspólnie realizować plan przed imprezą.

Obraz

Bardzo Prosta Lista Zakupów to jedna z najprostszych list tego typu, jakie znajdziemy w Google Play. Towary do kupienia można oznaczać kolorami, nadając im własne znaczenie. Dzięki temu listę można podzielić na sklepy, działy, dni, osoby czy w dowolny inny sposób, który akurat wyda się nam potrzebny. Każdą z kolorowych list można zarządzać osobno.

Przytrzymując pozycję z listy można dopisać do niej więcej szczegółów, w tym podać cenę w wybranej walucie. Na ekranie głównym można wyświetlić sumę cen kupionych rzeczy, jeszcze nie kupionych lub wszystkich.

Obraz

Kupione elementy list wystarczy dotknąć lub przesunąć, by zostały przez aplikację „przekreślone”. Z menu kontekstowego listy można wybrać opcję usuwania ich, by zachować porządek po zakupach. Ponadto w ustawieniach można zmienić zachowanie list i między innymi wyłączyć przenoszenie przekreślonych wpisów na koniec. Choć aplikacja wydaje się prosta, ma sporo ustawień, które warto przejrzeć.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W ustawieniach można też zmienić wygląd aplikacji, ustalić wielkość i kolor tekstu oraz wybrać „skórkę” z wzorem tła lub gładką.

Po zalogowaniu na konto Google można zapisać na Dysku Google kopię zapasową list i udostępniać spisane listy innym użytkownikom usług Google'a. Można też wysyłać listy w postaci tekstowej przez komunikatory czy SMS-em. Kopię zapasową można też zapisać w pliku lokalnym i w dowolnym momencie przywrócić, jeśli ktoś woli nie korzystać z chmury.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Bardzo Prosta Lista Zakupów jest dostępna za darmo i w większości została przetłumaczona na język polski. W wersji płatnej można zdobyć więcej kolorów list i usunąć reklamy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)