Apple iOS 13.1.1 naprawia błąd systemu uprawnień dla aplikacji klawiatur

Apple iOS 13.1.1 naprawia błąd systemu uprawnień dla aplikacji klawiatur

Usunięto groźną lukę, fot. Shutterstock.com
Usunięto groźną lukę, fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
28.09.2019 14:06

Od premiery iOS 13.1 nie minęło nawet pół tygodnia, a Apple już wydało kolejną aktualizację. Wersja oznaczona jako 13.1.1 naprawia poważny błąd systemu uprawnień.

iOS 13.1 trafił do użytkowników z błędem, który powoduje, że klawiatury firm trzecich, takie jak Microsoft SwiftKey, otrzymują pełen dostęp do urządzenia. Bez względu na zdefiniowane przywileje mogą na przykład rejestrować wpisywane znaki.

Apple naprawiło ten błąd, jak również kilka wpadek mniejszego kalibru. Jak twierdzi, iOS 13.1.1 eliminuje również potencjalne problemy z przywracaniem kopii zapasowej, przyśpiesza synchronizację w Przypomnieniach i usuwa niedoróbkę w Safari, w wyniku której przeglądarka mogła wymuszać korzystanie z sugestii wyszukiwania.

Do tego ponoć nie drenuje już baterii starszych urządzeń, a także poprawia rozpoznawanie komend przez Siri na najnowszych iPhone'ach 11, 11 Pro oraz 11 Pro Max.

Dla starszych urządzeń: iOS 12.4.2

iOS 13.1.1 dystrybuowany jest równolegle z iPadOS 13.1.1. Natomiast nieco wcześniej do użytkowników sprzętu Apple'a trafił też iOS 12.4.2 dla urządzeń niekompatybilnych z najnowszą wersją systemu. Firma z Cupertino wspomina o załataniu błędów bezpieczeństwa, ale nie definiuje, o czym dokładnie mowa.

Możliwe, że iOS 12.4.2 jest powiązany z exploitem odnalezionym ostatnio w procesorach od A5 do A11. Jednak mało prawdopodobne, by patch programowy ostatecznie usuwał lukę natury sprzętowej. Brzmi niczym łabędzi śpiew deweloperów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)