Apple Logic Pro po aktualizacji. Nowe opcje tworzenia muzyki

Apple Logic Pro po aktualizacji. Nowe opcje tworzenia muzyki

Logic Pro na iPada
Logic Pro na iPada
Źródło zdjęć: © Apple
Oskar Ziomek
07.11.2023 09:33, aktualizacja: 07.11.2023 15:58

Apple Logic Pro, znane oprogramowanie do szeroko rozumianego tworzenia muzyki, zyskało szereg zaawansowanych funkcji. Nowości są dostępne zarówno w Logic Pro na komputerach Mac, jak i w wydaniu na iPada.

Wśród nowych funkcji, które Apple wprowadziło do Logic Pro, znajduje się narzędzie Mastering Assistant. Umożliwia ono artystom tworzenie profesjonalnych miksów muzycznych w szybszym tempie niż wcześniej. Mastering Assistant analizuje dźwięk gotowego miksu i wprowadza profesjonalne korekty związane z dynamiką, balansem, barwą czy głośnością, co pozwala na stworzenie utworu gotowego do publikacji.

Apple wprowadził również możliwość nagrywania w jakości 32-bitowej na komputerach Mac. Ta funkcja pozwala na rejestrację dźwięku w jakości studyjnej, minimalizując cyfrowe przesterowania, które mogą wystąpić podczas nagrywania dynamicznych instrumentów lub żywiołowych występów.

Do Logic Pro na komputery dodano również narzędzia Sample AlchemyBeat Breaker. Sample Alchemy pozwala na modyfikację sampli dźwiękowych, przekształcając je w cyfrowe instrumenty. Z kolei Beat Breaker umożliwia przekształcanie i przestawianie dźwięków, co pozwala na tworzenie unikalnych kompozycji.

Na iPady wprowadzono tryb Recorder w narzędziu Quick Sampler, który pozwala na szybkie wychwycenie "znalezionych dźwięków" za pomocą mikrofonu wbudowanego w iPadzie i błyskawiczne tworzenie niestandardowych instrumentów. Apple zaktualizował również interfejs Logic Pro, dodając narzędzia ułatwiające wielozadaniowość, takie jak Split View i Stage Manager. Te funkcje pozwalają na płynne przełączanie się między różnymi aplikacjami i oknami, co ułatwia twórczą pracę.

Oprócz tego, w Logic Pro pojawiła się opcja dwukierunkowego transferu między komputerem Mac a iPadem, co pozwala na płynne łączenie pracy na obu urządzeniach. Nowe są również pakiety dźwięków do Logic Pro, które są dostępne do pobrania za pośrednictwem Sound Library. Pakiety te zawierają różnorodne dźwięki, które mogą być wykorzystane do tworzenia unikalnych kompozycji muzycznych.

Zaktualizowane oprogramowanie programowanie Apple Logic Pro jest dostępne do pobrania za darmo dla dotychczasowych użytkowników, a nowi użytkownicy mogą je zakupić w Mac App Store. Logic Pro dla iPada jest dostępny w App Store za opłatą miesięczną lub roczną.

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)