Apple rozdaje zrootowane iPhone'y. Robi to w słusznym celu

fot. Omar Al-Ghossen/Unsplash
fot. Omar Al-Ghossen/Unsplash

23.12.2020 14:23, aktual.: 24.12.2020 09:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Apple planuje wspomagać badaczy zabezpieczeń, aby ci mogli lepiej chronić system iOS przed zagrożeniami. W tym celu gigant zaczął rozdawać tzw. "zrootowane" iPhone'y. Nie trafią one jednak do wszystkich.

"Zrootowany" telefon to taki, który pozbawiony jest pewnych wbudowanych zabezpieczeń i umożliwia odblokowanie pewnych wcześniej niedostępnych funkcji. System iOS, znany z iPhone'ów, jest bardzo zamknięty, co jednocześnie przekłada się na jego względnie wysoki poziom bezpieczeństwa.

Apple umożliwił dostęp do zrootowanego iPhone'a wyłącznie badaczom zabezpieczeń, którzy zapisali się w ramach programu Apple Security Research Device Program. Dzięki takiemu specjalnemu urządzeniu mogą lepiej zbadać podatności sprzętu na hakowanie i zapobiec potencjalnym nadużyciom ze strony cyberprzestępców.

Telefony przydzielone w tym programie użyczane są w ramach wypożyczenia i należy je zwrócić po 12 miesiącach. Deweloperzy i badacze zabezpieczeń mogą jednak przedłużyć ten okres, jeśli podpiszą dodatkowe oświadczenie. Wszelkie podatności na zagrożenie muszą być zaraportowane do Apple, które jednocześnie przyzna nagrody pieniężne (w ramach programu Apple Security Bounty).

Główne wymogi do przystąpienia do programu Apple Security Research Device program to posiadanie konta deweloperskiego Apple, udokumentowane odnalezienie błędów bezpieczeństwa na platformach Apple lub innych systemach operacyjnych oraz obywatelstwo w kraju nieobjętym sankcjami przez USA.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)