Apple zmienia zasady płatności. Będzie łatwiej zarobić

Apple zmienia zasady płatności. Będzie łatwiej zarobić

Apple zmienia zasady płatności. Będzie łatwiej zarobić
Źródło zdjęć: © Getty Images | Randy Shropshire
02.09.2021 07:35

Apple słynie z dość nieprzyjaznej twórcom polityki płatności. Każda transakcja wykonana w sklepie Apple wiąże się z pobraniem przez firmę 15-30 proc. prowizji. Ma się to zmienić. Nie rozwiąże to jednak sporu między gigantem z Cupertino a Epic Games.

Apple wprowadza zmiany w systemie płatności. Od teraz możliwe będzie dokonanie ich w niektórych aplikacjach z pominięciem sklepu Apple, a co za tym idzie - twórcy nie będą musieli odprowadzać prowizji, która wynosiła 15-30 proc. Decyzja ta nie jest jednak podyktowana wyłącznie dobrą wolą firmy.

App Store otrzyma aktualizację w związku z dochodzeniem prowadzonym przez Japońską Komisję Sprawiedliwego Handlu. Co ważne, zostanie ona wprowadzona na całym świecie. Dotyczyć będzie ona tylko pewnej grupy aplikacji "czytnikowych". Chodzi tu o popularne aplikacje subskrypcyjne pokroju Netflixa czy Spotify, w których konieczne jest opłacenie abonamentu, a także wszelkiego rodzaju czytniki gazet, książek, odtwarzacze audiobooków czy podcastów.

Nic nie zmieni się natomiast w kwestii gier. Oznacza to, że głośny konflikt między Apple a Epic Games nadal będzie trwał. Chiński gigant próbował obejść zasady Apple i pozwalać na transakcje z pominięciem App Store, co wyraźnie nie spodobało się gigantowi z Cupertino.

Zmiany w sklepie Apple powinny wejść w życie na początku 2022 roku. Do tej pory programiści będą pracować nad dopieszczeniem nowej metody płatności oraz zapewnieniem bezpieczeństwa użytkownikom. Firma podkreśla jednak, że wciąż najbezpieczniejsze ma być dokonywanie zakupów za pośrednictwem App Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)