AsciiCam zrobi ASCII-Art ze zdjęć. Retro nie kończy się na filtrach w Instagramie

AsciiCam zrobi ASCII-Art ze zdjęć. Retro nie kończy się na filtrach w Instagramie16.01.2017 13:52
AsciiCam zrobi ASCII-Art ze zdjęć. Retro nie kończy się na filtrach w Instagramie

Fotografia mobilna to nie tylko sprzęt. Przede wszystkim to aplikacje, efekty i sztuczna inteligencja dopasowująca styl. Mamy ogromny wybór, ale czasami chciałoby się wrócić do korzeni. Nie mam tu na myśli fotografii analogowej, ale wczesne formy przedstawiania obrazu na monitorze zdolnym wyświetlać tylko tekst – ASCII-Art.

Jeśli nie dorastaliście w latach dziewięćdziesiątych lub wcześniej, możecie tego nurtu nie pamiętać. ASCII-Art polega na przedstawianiu obrazu za pomocą znaków z tablicy ASCII (dziś także z szerszej palety UTF), przy czym zależnie od zestawu znaków i sposobu rysowania, wyróżnianych jest kilka nurtów. W czasach terminali tekstowych była to praktycznie jedyna możliwość łatwego wyświetlania obrazów na ekranie i jak każdą nowość, wykorzystywano ją do dystrybucji pornografii przez BBS-y, Fidonet, Gophera czy Usenet. Z czasem nowe medium przyciągnęło też artystów, ale to już inna historia.

Tęskniącym za surowym wyglądem ASCII-Artów, często wymagającym dopowiadania sobie szczegółów, gorąco polecam aplikację AsciiCam dla Androida. To aplikacja do obsługi aparatu, która „w locie” przerabia obraz na ASCII-Art. Można w niej korzystać zarówno z głównego aparatu, jak i frontowego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do wyboru mamy oczywiście kilka parametrów. Najważniejszym jest możliwość wyboru palety barw, z której skorzysta aplikacja przy konwersji zdjęcia: czarno-biała, 8-kolorowa ANSI oraz True Color. Niestety nie można dostosować wielkości znaków.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja może także zamieniać na ASCII-Art zdjęcia z galerii i automatycznie przetwarzać zdjęcia zrobione z pomocą innej aplikacji. Obrazy po konwersji można udostępniać jako grafiki, HTML lub tekst.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)