Bezprzewodowa klawiatura o grubości kilku kartek papieru

Marcin Paterek

04.09.2013 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaledwie 0,49 milimetra grubości ma panel dotykowy opracowany w laboratoriach CSR. Co więcej, śmiało można go wyginać, nie ryzykując uszkodzeniem ukrytej w nim elektroniki. Jego twórcy zapewniają, że panel może przybierać wiele różnych kształtów, dzięki czemu producenci smartfonów i tabletów będą w stanie idealnie dopasować go do rozmiarów swoich urządzeń.

The World's Thinnest Wireless Keyboard

Już na pierwszy rzut oka widać, że urządzenie stanowi rozwinięcie idei „wielofunkcyjnej okładki”, którą Microsoft promuje w przypadku tabletów Surface. Ale możliwości prototypowego sprzętu, który nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, nie ograniczają się wyłącznie do roli dotykowej klawiatury — równie dobrze może ono służyć jako tablet graficzny do odręcznego pisania lub szkicowania (potrzebny do tego jest specjalny rysik), a także jako panel dotykowy dla tradycyjnego komputera. Wynalazek jest zgodny z Windows 8 i nadchodzącym iOS 7, a w przypadku urządzeń mobilnych ma mieć minimalny wpływ na czas pracy na akumulatorze — cała komunikacja odbywa się bezprzewodowo przy użyciu energooszczędnej technologii Bluetooth Smart. Równocześnie CSR zarzeka się, że czas reakcji na dotyk nie przekroczy 12 milisekund.

Ultracienki panel dotykowy nie jest jeszcze gotowy do sprzedaży, ale twórcy już teraz zachęcają do wypróbowania jego możliwości. Będzie można to zrobić już w piątek podczas targów IFA w Berlinie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)