bisq 0.6.5

Strona główna Mac Firma Giełda i waluty
Pob​ierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bisq (wcześniej Bitsquare) to zdecentralizowana giełda kryptowalut – bitcoina, monero, litecoina i innych – która jedynie pośredniczy w wymianie między swoimi użytkownikami. Wszystkie fundusze pozostają w portfelach kontrolowanych tylko przez ich właścicieli, a bezpieczne depozyty realizowane są przez wielopodpisowe adresy bitcoinowe. Oczywiście możliwe jest też używanie w transakcjach walut tradycyjnych (dolarów, euro czy złotówek), np. za pomocą przelewów bankowych (ale nie tylko).

Deweloperzy tego opensource'owego projektu rozwijają go całkowicie według woli użytkowników – to zdecentralizowana organizacja, w której wiążące decyzje zapadają na drodze głosowania udziałowców, przeprowadzonego za pomocą specjalnych tokenów BSQ.

Dzięki temu Bisq nie potrzebuje żadnych rejestracji ani weryfikacji użytkowników, działa niezależnie od jakichkolwiek urzędów, a zawartych w nim transakcji nie da się zablokować ani ocenzurować. Cała komunikacja jest zresztą szyfrowana i przekierowywana przez sieć Tor, aby uniknąć zainteresowania wścibskich stron trzecich. Dzięki temu nikt poza partnerami w transakcji nie pozna swoich danych, a oni ujawniają tylko tyle, ile uważają za niezbędne. Wszelkie problemy są zaś rozstrzygane poprzez zdecentralizowany system arbitrażu.

Aplikacja wyróżnia się wygodnym i przejrzystym interfejsem, do założenia konta (nasze dane są przechowywane tylko lokalnie) i rozpoczęcia tradingu nie trzeba praktycznie żadnej wiedzy technicznej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!