Cenisz atrakcyjny wygląd aplikacji? Pokochasz komunikator DeeMe

Cenisz atrakcyjny wygląd aplikacji? Pokochasz komunikator DeeMe

01.06.2015 18:07, aktual.: 01.06.2015 21:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wybić się na rynku komunikatorów? Twórcy komunikatora DeeMe przede wszystkim postawili na atrakcyjny wygląd, a także zamiast wprowadzać innowacyjne elementy, sięgnęli po sprawdzone rozwiązania. Czy takie podejście sprawi, że ich komunikator zdobędzie miliony użytkowników?

Przebicie się na rynku mobilnych komunikatorów wydaje się rzeczą niemal niewykonalną. Rynek zdominowany jest przez kilku wielkich graczy, którzy nie mają zamiaru odpuścić swoich obecnych pozycji. Ogromną popularnością cieszy się przede wszystkim Messenger, który używany jest przez znaczną większość użytkowników Facebooka. Messenger może nie jest aplikacją idealną, ale dla sporego grona osób jest w zupełności wystarczający. W końcu posiada on ogromną bazę użytkowników, oferuje wszystko co jest niezbędne do wygodnej komunikacji ze znajomymi, a od niedawna stanowi konkurencję również dla Skype, ponieważ pozwala na prowadzenie wideorozmów. Na mobilnych urządzenia znajdziemy jeszcze chociażby wspomnianego przez chwilą Skype czy WhatsApp Messengera. Spokojnie można by wymienić jeszcze kilka komunikatorów cieszących się mniejszą lub większą popularnością.

Obraz

Faktycznie stworzenie nowego komunikatora, który zainteresuje osoby przyzwyczajone do Facebook Messengera czy WhatsApp Messengera jest zadaniem naprawdę trudnym. Interesujące podejście zaprezentowali twórcy komunikatora DeeMe. Postawili oni przede wszystkim na wygląd. Postanowili także nie wprowadzać innowacyjnych elementów, ale sprytnie połączyć kilka dobrych pomysłów znanych z innych aplikacji.

Rozpoczęcie rozmowy przypomina połączenie Snapchata z tradycyjnym komunikatorem. Zaczynamy od wysłania zdjęcia, możemy je zrobić za pomocą wbudowanej kamery, wybrać z tych znajdujących na smartfonie lub zdecydować się na jeden z prostych, nierażących oczu kolorów. Na zdjęciu możemy dodatkowo wstawić dowolny napis oraz prostą grafikę. W przeciwieństwie do Snapchata wiadomość nie ogranicza się tylko do wysłania zdjęcia, w DeeMe zdjęcie staje się tłem dla danej rozmowy. W interesujący sposób rozwiązano przechowywanie historii. Dana rozmowa reprezentowana jest przez zdjęcie, które wysłaliśmy. Ma to ciekawe zastosowanie, łatwo jest odnaleźć rozmowę dotyczącą jazdy na rowerze jeśli widzimy zdjęcie roweru, proste i naprawdę wygodne rozwiązanie. Należy pamiętać, że każda wysłana nowa fotografia rozpoczyna nową rozmowę, nawet z tą samą osobą. Do poprzedniej będziemy mieli dostęp z poziomu historii, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby po jakimś czasie kontynuować poprzednią rozmowę. Wówczas rozpoczniemy w momencie, w którym ją skończyliśmy, a nie w momencie zakończenia ostatniej rozmowy. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne podzielenie rozmów z tą samą osobą, jedna może dotyczyć pracy, a druga planów na weekend.

Największą wadą DeeMe jest mała liczba użytkowników. Mimo tego warto dać mu szanse i po zainstalowaniu zaprosić kilku znajomych. Ten komunikator może okazać się świetną alternatywą dla Facebook Messengera czy WhatsApp Messengera. Dodatkowo może stać się interesującym uzupełnieniem Snapchata.

Wątpimy, aby DeeMe odniósł duży sukces. Nie zbliży się do największych graczy, ale jak najbardziej może przetrwać będąc ciekawą alternatywą, posiadającą wiernych użytkowników. My twórcom życzymy jak najlepiej, w końcu nawet na rynku komunikatorów konkurencja jest mile widziana. Oczywiście DeeMe znajdziecie w naszej bazie aplikacji, komunikator dostępny jest na Androida i iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)