Centrum multimedialne Kodi dla konsoli Xbox One. Powrót do korzeni

Centrum multimedialne Kodi dla konsoli Xbox One. Powrót do korzeni

Centrum multimedialne Kodi dla konsoli Xbox One. Powrót do korzeni
29.12.2017 19:07, aktualizacja: 30.12.2017 12:49

Kodi, popularne centrum multimedialne, dla którego nie ma filmów nie do odtworzenia, jest dostępne na konsole Xbox One. Dla niektórych będzie to najlepszy Xboksowy exclusive wydany w tym roku. Można powiedzieć, że historia tego programu zatoczyła koło, gdyż jego rozwój zaczął się na pierwszej generacji Xboksa, a pierwotna nazwa projektu to XBMC – Xbox Media Center.

Kodi przeszło długą drogę od wydań dla Xboksa i obecnie jest bardzo popularne wśród użytkowników, którzy oglądają filmy i słuchają muzyki na komputerach lub przystawkach multimedialnych z Androidem. Możliwość korzystania z Kodi na Xboksie One daje nam dostęp do tysięcy wtyczek i mnóstwa źródeł multimediów bezpośrednio na konsoli i w jednym miejscu, bez przechodzenia między aplikacjami dla różnych usług.

Obraz

Kodi dla Xboksa One działa niemal identycznie jak na Windowsie 10. Co ważne, obsługuje ogromną kolekcję dodatków, pozwalających mu łączyć się z przeróżnymi usługami multimedialnymi, stronami i domowymi serwerami. Możemy oczekiwać, że z czasem doczekamy się też możliwości używania Xboksa jako DVR dla telewizora, co obiecywał nam Microsoft, zanim zmienił zdanie.

Kodi jest już dostępne na wszystkich kontynentach jako aplikacja uniwersalna. Centrum multimedialne można uruchamiać na Windowsie 10 na konsoli, komputerze, urządzeniu mobilnym i HoloLens.

Do sterowania można wykorzystać kontrolery, klawiaturę i mysz, ekran dotykowy albo aplikacje mobilne, zastępujące pilota. Polecamy szczególnie Yatse dla Androida. Jeśli chcecie lepiej poznać Kodi, polecamy lekturę przewodnika po wersji 17.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)