Chrome 60 na Androida skończy z wibrującymi stronami z reklamami

Chrome 60 na Androida skończy z wibrującymi stronami z reklamami

Chrome 60 na Androida skończy z wibrującymi stronami z reklamami
09.06.2017 15:09, aktualizacja: 12.06.2017 18:47

Chrome 59 w edycji na Androida został udostępniony, a więc wersja oznaczona numerkiem 60 właśnie uzyskała status beta. Warto czekać na wydanie stabilne, które przyniesie jedną z największych paczek nowości w ciągu ostatnich miesięcy. Dostaniemy odświeżony wygląd wybranych elementów interfejsu, a dzięki limitom wprowadzonym w API wibracji, strony ze złośliwym oprogramowaniem będą mniej nękające.

Zacznijmy od zmiany, której od razu nie zauważymy, ale docenimy ją w wyjątkowych sytuacjach. Podczas przeglądania Internetu na smartfonie z Androidem możemy zostać automatycznie przekierowani na odpowiednio spreparowaną stronę internetową, która będzie chciała wprowadzić nas w błąd, informując o wykryciu wirusów czy wygraniu iPhone’a. Tym informacjom najczęściej towarzyszy długa, mocna i wyjątkowo irytująca wibracja.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Strony mogą włączyć wibrację, ponieważ w mobilnym Chrome zaimplementowano Vibration API. Podobno miało ono sprawdzać się w mobilnych grach, które dzięki odpowiedniemu API mogłyby oferować funkcję wibracji. Jak się jednak okazało, wibracje znalazły zupełnie inne zastosowanie. W związku z tym do Chrome 60 zostaną wprowadzone zmiany. Teraz by dana strona mogła skorzystać z wibracji, to użytkownik będzie musiał najpierw na nią kliknąć.

Stabilna wersja Chrome 60 ma otrzymać nowe menu kontekstowe, to wyświetlane podczas dłuższego przytrzymania palca na linku lub grafice. Wygląda ono nowocześniej i lepiej pasuje do interfejsu całego Androida. Obecnie jest ono jednak wyłączone, jeśli chcecie z niego skorzystać musicie zmienić wpis przy #enable-custom-context-menu na Enabled. Odświeżony zostanie również wygląd menu służącego do wrzucenia pliku na stronę. Ono także jest na razie jest wyłączone, ale zainteresowanych przetestowaniem odsyłamy do zmiany wpisu przy linijce #enable-new-photo-picker flag.

androidpolice.com
androidpolice.com

Wprowadzono również nowy widżet wyszukiwarki. Teraz będzie on pozwalał na ustawienie dowolnej wyszukiwarki, powinny działać wszystkie dostępne w Sieci. Google Chrome 60 to również dawka mniejszych zmian.

Google Chrome na Androida znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Dostępna jest również wersja na iOS-a, a osoby szukające destkopowej przeglądarki znajdą edycją na Windowsa i macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)