Chrome ma już 4 lata!

Chrome ma już 4 lata!

05.09.2012 12:46, aktualizacja: 05.09.2012 13:37

Minęły już 4 lata od debiutu wersji beta przeglądarki Google'a. Przeglądarka ma za sobą długą drogę — 21 wersji, zdobycie ponad 30% rynku globalnego (33,59% według StatCounter), pobicie Internet Explorera, kilka ciekawych innowacji oraz ekspansję na kilka platform.

Obraz

Chrome można lubić lub nie, ale dzięki niemu rozruszał się rynek przeglądarek internetowych. Kiedy Chrome zadebiutował, jego twórcy zakładali, że do korzystania z Sieci służyć ma komputer osobisty. Z czasem Chrome stał się „oknem na świat” na Windowsie, Linuksie, OS X, Androidzie (4.0 i nowsze), iOS i oczywiście na Chromebookach. Przeglądarka znana jest dziś z wbudowanego Flasha, czytnika PDF, ustawień w kartach, obslugi WebM, WebRTC, WebGL i tak dalej. Użytkownicy cenią sobie Chrome za wieloplatformowość, ale także za szybkość, obsługę wielu technologii webowych, możliwość synchronizacji za pośrednictwem konta Google (co też bywa wadą) czy uruchamianie każdej karty jako osobnego procesu.

Jubilat podbił serca również sporej części Czytelników (i kilku osób z Redakcji ;)) i wygenerował 29,86% odwiedzin naszej strony. Na pierwszym miejscu wciąż znajduje się Firefox, z którego naliczyliśmy 42,04% odwiedzin, na trzecim zaś Internet Explorer — 13,70%. Na dalszych pozycjach znajdują się: Opera — 11,40%, Safari — 1,46%, Android Browser — 0,72% i Opera Mini — 0,55%.

Zamiast tortu urodzinowego Chrome dostał od swoich twórców maszynę czasu — interaktywny kalendarz, który dzień po dniu pokaże nam historię przeglądarki i przypomni wpisy na blogu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)