Chronus — widget z CyanogenMod dostępny w Google Play

Chronus — widget z CyanogenMod dostępny w Google Play

Redakcja
02.10.2013 11:00, aktualizacja: 02.10.2013 21:55

Czy mówi wam coś nazwa cLock? Użytkownikom CyanogenModa na pewno nie jest obca, jest to bowiem widget przygotowany specjalnie dla tej modyfikacji. Dzięki niemu użytkownik może wyświetlić aktualny czas, pogodę, a także zbliżające się wydarzenie z kalendarzy. Dzięki bogactwu opcji, widget może również zostać spersonalizowany wedle potrzeb użytkownika. Obecnie jest on dostępny również i dla osób, które nie korzystają z CM, a nawet nie posiadają odblokowanego urządzenia – trafił bowiem do sklepu Google Play, gdzie jest dostępny jako bezpłatna aplikacja pod nazwą Chronus.

Obraz

Jej autor, David van Tonder zadecydował, że chce umożliwić używanie widgetu również użytkownikom, którzy nie są zainteresowani CyanogenModem. Aplikacja po zainstalowaniu pozwala na ustawienie sporej liczby opcji: zegar może być zarówno w formie analogowej jak i cyfrowej, pozwala również na wyświetlanie zbliżającego się alarmu. Użytkownik może wybrać kolor czcionki tak godziny jak i alarmu, a także pogrubić godziny lub minuty. Informacje pogodowe są pobierane z serwisu Yahoo! zgodnie z ustalonym harmonogramem, domyślnie co 60 minut. Aplikacja sugeruje wykorzystanie geolokalizacji użytkownika, pozwala jednak na ręczne wybranie jednego, ustalonego regionu. Możliwy jest również wybór jednostek, oraz wyświetlanie daty ostatniej aktualizacji informacji pogodowych.

Ostatnia dostępna opcja to wyświetlanie zbliżających się wydarzeń z kalendarza. Używane mogą być tylko określone kalendarze (wybranych kont, lub święta). Użytkownik może określić jaki okres mają obejmować wyświetlane dane, a także zastrzec, aby pod uwagę były brane tylko wydarzenia z ustawionym przypomnieniem. Najbliższe wydarzenia mogą być dodatkowo wyróżniane. Widget może pokazać również ich lokalizacje i dokładne opisy. Aplikacja jest udostępniana zupełnie za darmo, chociaż do końca roku ma pojawić się wersja płatna z rozszerzonymi możliwościami. Widget może zostawiać ustawiony zarówno na pulpicie jak i kartach ekranu blokady. Aplikacja wymaga Androida 4.1 lub nowszego, co może dla niektórych osób może stanowić barierę nie do przekroczenia.

Obraz

Trudno powiedzieć, czy aplikacja trafiła do sklepu Play tylko ze względu na to, aby umożliwić używanie tego widgetu przez użytkowników, którzy nie korzystają z CyanogenModa. Do myślenia daje nieco ostatnie zamieszanie związane z aplikacją Focal, która miała oficjalnie stanowić obsługę aparatu w CM. W wyniku konfliktu pomiędzy właścicielami spółki i autorem, który dotyczył jej licencjonowania, aplikacja ostatecznie zniknęła z CyanogenModa i znalazła się w darmowej wersji w Google Play. Czy podobnie będzie z Chronusem? Póki co nie ma ku temu poważnych przesłanek. Zapraszamy do pobierania widgetu z bazy naszego serwisu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)