ClipAngel: rozbudowany schowek, gdy kopiowanie w Windows nie wystarcza

ClipAngel: rozbudowany schowek, gdy kopiowanie w Windows nie wystarcza

ClipAngel: rozbudowany schowek, gdy kopiowanie w Windows nie wystarcza
29.03.2017 13:48, aktualizacja: 29.03.2017 13:58

W porównaniu do KDE, wbudowany w Windows schowek jest raczej ubogi. Pozwala na przechowywanie w pamięci tylko jednego elementu, co dla bardziej zaawansowanych użytkowników może być niewygodne, zwłaszcza jeśli pracują nad rozbudowanym projektem. Rozwiązanie znajdziemy w oprogramowaniu firm trzecich: dziś polecić możemy świetnego menedżera schowka – ClipAngel.

ClipAngel wygląda podobnie do wielu innych menadżerów schowka, ale jego zaletą są rozbudowane i często przydatne funkcje. Poszczególne elementy przedstawione są w formie czytelnej listy, zawierając tytuł skopiowanego elementu, a także ikonkę informującą z jakim typem pliku mamy do czynienia. Program obsługuje tekst, HTML, RTF, obrazy i inne pliki. Obrazy możemy podejrzeć, a tekst możemy edytować.

Tytuł poszczególnych elementów możemy zmienić na dowolny inny. Przy każdym znajdziemy również opis skąd pochodzi, czy został skopiowany ze strony internetowej czy wykorzystaliśmy narzędzie wycinania. Dodatkowo oprócz informacji o stronie internetowej, mamy także wpis podający z jakiej przeglądarki korzystaliśmy. W każdej chwili możemy przejść do strony z której pochodzi dany fragment tekstu lub nawet przetłumaczyć go w Tłumaczu Google – otwierana jest webowa wersja w domyślnej przeglądarce.

Obraz

Lista zapisanych w schowku elementów układana jest według daty, ale możemy ją konfigurować, ręcznie przesuwając poszczególne wpisy w dół lub górę. Ponadto jednym kliknięciem wyświetlimy tylko obrazy lub pliki tekstowe. Wybrane elementy możemy dodać do ulubionych i potem na liście zostawić tylko wyróżnione wpisy.

ClipAngela znajdziecie w naszej bazie oprogramowania na Windowsa. Nie wymaga on instalacji, wystarczy pobrać archiwum i je rozpakować. W celu rozpoczęcia korzystania, musimy tylko uruchomić ClipAngel, który działając w tle będzie zachowywał wszystkie elementy umieszczane w schowku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)