Czytelnicy blogują - przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
12.11.2012 20:16

Zabezpieczenia stosowane w systemach Linux, test kamery cyfrowej i recenzja systemu operacyjnego Windows 8 - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Podsumowanie rozpoczynamy od ważnej dla naszych blogerów wiadomości - już wkrótce wpisy, które trafiają na główną, będą tam lądować nie z woli redakcji, lecz w wyniku decyzji oddelegowanych do tego użytkowników-moderatorów. Poinformował o tym w ostatnim wpisie Cebula. A co jeszcze działo się na blogach? GregKoval opublikował pierwszą część ciekawego, kompleksowego wpisu o Linuksie, zaś Lucas pochylił się nad Kaspersky Rescue Disk - wykorzystującym środowisko KDE bootowalnym dyskiem ratunkowym dla... systemu Windows. Warto też przeczytać ciekawy tekst o zabezpieczeniach stosowanych w systemie Linux oraz zapoznać się ze sztuczkami pozwalającymi dodać do Windows 8 mniej popularne aplikacje Modern. Jeżeli zaś przy Windows 8 jesteśmy - DjLeo opublikował niedawno własną recenzję tego systemu.

Z tematów typowo sprzętowych polecamy przegląd popularności tabletów autorstwa digbuzz oraz poradnik ułatwiający zmontowanie własnego komputera dla gracza. Osobom rozważającym zakup kamery cyfrowej proponujemy zaś lekturę wpisu autorstwa beduin75, w którym wstępnym testom została poddana kamera Samsung HMX-QF20. Odchodząc od samego sprzętu znajdziemy zaś interesujący wpis o Apple i działaniach tej firmy na terenie Meksyku. Równie ciekawy wydaje się najnowszy tekst alucosoftware, w którym autor stara się oszacować rzeczywiste koszta produkcji oprogramowania i odnieść to do problemu piractwa.

Słyszeliście o projekcie samo wystarczającego miasteczka? Nad takim zagadnieniem pracuje obecnie między innymi Marcin Jakubowski - o efektach jego pracy przeczytacie w najnowszym wpisie RoninPn. Dużo gorzej prezentuje się zaś - przynajmniej według użytkownika TheUsh - poziom kształcenia na kierunkach informatycznych. Niewypałem zakończył się też debiut społecznościowej „gry” Curiosity na Androidzie. Jak zauważył kkthx, projekt wymaga póki co wielu poprawek. Pamiętacie o problemach djDziadka z platformą Origin? Użytkownik opublikował właśnie drugą część swojego wpisu. Fanom gry Soldat proponujemy zaś recenzję bazującego na podobnej filozofii Teeworlds.

Na koniec polecamy solidną recenzję najnowszej odsłony komunikatora AQQ oraz ciekawy wywiad z jednym z blogowiczów - użytkownikiem DjLeo. A na poprawę humoru warto zapoznać się z jak zawsze świetnym tekstem z cyklu specjalista ds. teleinformatycznych ;-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)