Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
24.06.2012 15:48

Linux, Raspberry Pi w praktyce i tablety z Windows 8 - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Nasz przegląd rozpoczynamy od wyczerpującej recenzji słuchawek Sony MDR-DS 6500 - jest to produkt dość zaawansowany, gdyż oferuje użytkownikowi dźwięk przestrzenny (3D) i w pełni bezprzewodową komunikację. Czy te technologiczne dodatki idą w parze z wysoką jakością dźwięku? Pozostając przy tematyce sprzętowej polecamy relację Docenta z niedawnej konferencji AMD Fusion Developer Summit 2012. Dowiecie się z niej między innymi, dlaczego połączenie GPU i CPU w jednym kawałku krzemu (określanym mianem APU) jest niezwykle opłacalnym rozwiązaniem i co ciekawego dzieje się obecnie w kwestii owego APU. Maniaków komputerów na pewno zainteresuje także najnowszy wpis guildos, w którym autor porównuje wydajność pamięci RAM działającej w trybie Ganged i Unganged.

Współcześnie Linux jest przyjazny użytkownikowi - to już fakt. Społeczność i firmy skupione wokół różnych dystrybucji zrobiły wiele, by nawet średnio rozgarnięty zwolennik Windowsa poradził sobie z instalacją i konfiguracją Ubuntu czy Linux Mint bez wpisywania jakiejkolwiek komendy w konsoli. Ten trend zdaje się potwierdzać wpis MaXDemage o wiele mówiącym tytule Linux jest genialny!, który został później uzupełniony o pełen humoru tekst Linux jest dla idiotów!. System Linux jest dziś obecny niemal wszędzie, nic więc dziwnego, że system ten idealnie nadaje się do instalacji na Raspberry Pi - niezwykle tanim (i małym) komputerze z procesorem ARM. Jeżeli jesteście ciekawi, jak w praktyce sprawuje się Raspberry Pi, radzimy zapoznać się z trzema wpisami wojtekadams na ten temat - pierwszy, drugi, trzeci. Zabawne jest to, że moc obliczeniowa Raspberry Pi jest często mniejsza niż zaawansowanego smartfonu, a jednak do podstawowych zadań wystarcza. Skoro już mowa o telefonach, koniecznie przeczytajcie wpis o Windows Phone, w którym djfoxer konstruktywnie ocenia "wady" tego systemu - okazuje się, że część z nich jest mocno naciągana. Tymczasem, jak zauważa duszek.mestre, w ekosystemie Windows sporo się ostatnio dzieje. Najbardziej medialnym elementem szumu wokół Windows jest zapowiedź Surface - tabletów stworzonych bezpośrednio przez Microsoft. MaXDemage postanowił napisać co nieco na ten temat.

W tym tygodniu początkujący programiści nie będą mieli powodów do radości - możemy im zaproponować jedynie tekst o tworzeniu programów okienowych w JAVA z Eclipse, popełniony przez użytkownika skrzeczol755. Dobre i to. Mamy za to coś dla majsterkowiczów - praktyczny poradnik pokazujący, jak zamontować w komputerze termometr własnej roboty. Osoby chcące udostępnić moc swoich komputerów w szczytnym celu powinny zapoznać się zaś publikacją Jak walczyć z rakiem... autorstwa Czajo.

Na zakończenie proponujemy wpis o cenzurze w Sieci, a ściślej - niektórych krajach świata. Godny uwagi jest także tekst o przydatnych rozszerzeniach do Opery, darmowych grach na GoG.com i rozwoju logotypu serwerowych wersji Windows. Zapraszamy do lektury!

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)