Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
29.07.2012 20:17, aktualizacja: 29.07.2012 20:50

Czy Windows 8 to godny następca "Siódemki"? Jakim telefonem jest Galaxy Nexus? Który czytnik e-booków jest obecnie najlepszy? Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Nasz przegląd rozpoczynamy od recenzji nowego polskiego antywirusa FileMedic Antivirus 2012 - zdaniem użytkownika cabis jest to program nieco niedopracowany i wymaga sporych poprawek. Ten sam autor zdecydował się także na ocenę programu TrustPort USB Antivirus 2013 oraz TrustPort Total Protection 2013 - oba wypadły zdecydowanie lepiej od ich polskiego konkurenta. Pozostając przy temacie oprogramowania polecamy tekst poświęcony aplikacji Gmail Notifier Pro służącej do automatycznego sprawdzania, czy na naszych skrzynkach mailowych pojawiły się jakieś nowe wiadomości. A jeżeli zawsze chcieliście komponować muzykę, zapoznajcie się z relacją z obsługi programu Podium Free.

W ciągu ostatnich lat obserwujemy dynamiczny rozwój rynku smartfonów, co ma odbicie choćby w ilości tekstów pisanych na ten temat. Na początek warto zapoznać się z subiektywnym artykułem traktującym o niedoróbkach Windows Phone. Ciekawie prezentuje się także test Lapdock 100, dzięki któremu możemy przekształcić Motorolę RAZR w komputer przenośny. A jeżeli szukamy smartfona z czystym Androidem, najlepiej sięgnąć po Galaxy Nexus z ekranem 4,65-cala - o tym, czy jest on warty swojej ceny, przeczytacie w relacji użytkownika lukasamd. Oczywiście smartfony nie istniały od zawsze - w zamierzchłych czasach telefon z monochromatycznym ekranem był dla wielu szczytem marzeń - pisze o tym szerzej w swoim felietonie Pangrys. Jako ciekawostkę warto dodać, że aparat w smartfonie można wykorzystać w roli kamery internetowej. O tym jak to zrobić, pisze w swoim poradniku ramirez1.

Już za niecałe 3 miesiące, 26 października 2012 roku będzie miał miejsce rynkowy debiut Windows 8. Recenzji tego systemu przewinęło się przez nasze podsumowanie sporo, co nie znaczy, że nie ma miejsca na kolejne. Oto przed Wami relacja z instalacji i użytkowania Windows 8 autorstwa lukasamd. Jeżeli komuś nowe dziecko Microsoftu nie przypadnie do gustu, zawsze może sięgnąć choćby po Ubuntu lub kupić komputer Apple z Mac OS X na pokładzie. Osoby lubiące eksperymenty mają zaś możliwość instalacji na swoich komputerach mało znanych systemów takich jak Icaros Desktop czy Haiku.

Oczywiście poza smartfonami, tabletami i komputerami swoje miejsce na rynku znalazło szereg innych urządzeń. Są wśród nich także czytniki e-booków wyposażone w świetne ekrany e-ink. Jeżeli nosicie się z zamiarem kupienia takiego cacka, koniecznie zapoznajcie się z recenzją dwóch sztandarowych produktów tej kategorii - czytnika Amazon Kindle i Barnes&Noble Nook. Proponujemy także relację z użytkowania multimedialnego odtwarzacza Sony NWZ-E363. Z tematów typowo sprzętowych warto zainteresować się także artykułem użytkownika guildos, w którym autor porównuje opłacalność gotowych zestawów komputerowych do PC-tów składanych samodzielnie z części kupionych w sklepie.

W naszym podsumowaniu nie mogło zabraknąć wpisów poświęconych niedawno zakończonej imprezie HotZlot. Swoją relację ze zlotu opublikował na blogu między innymi llindelou i Shaki81. Warto zapoznać się także z relacją z prezentacji Intela oraz zespołu odpowiedzialnego za komunikator GG. A na deser krótki opis gadżetów rozdawanych przez przedstawicieli Opery i relacja ze zmagań sportowych realizowanych w ramach HotZlotu. A co z pozostałymi tematami? Osobom rządnym rozrywki proponujemy recenzję gier - Diablo II: Lord of Destruction oraz Test Drive Unlimited 2. Wart uwagi jest także poradnik dzięki któremu dowiemy się, jak streamować wideo przy użyciu kamery internetowej. Osobom przenoszącym internet Neostrada do nowego lokalu polecamy zaś tekst użytkownika djDziadek - jak się okazuje, przeniesienie internetu jest prawie tak proste jak przeniesienie numeru telefonu.

Na koniec polecamy ciekawy felieton poświęcony nielegalnym wysypiskom śmieci, relację z korzystania z usług Alior Sync oraz ciekawe porównanie różnych języków programowania. A na poprawę humoru rzecz o internetowej prowokacji - Projekcie Gr@żyna (do wyboru autorstwa andrewi lub luqass) ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)