Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski

29.12.2013 20:17, aktual.: 30.12.2013 03:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz

Święta, święta i po świętach - bogatsi o nowe smartfony, tablety, laptopy i inne niezbędne do życia dobra szykujemy się do świętowania nowego roku. O tym, że będzie on lepszy od mijającego, wiedzą wszyscy. Wchodzimy bowiem na długo oczekiwaną ścieżkę wzrostu gospodarczego i odsuwamy od siebie wspomnienie kryzysu. Zmian na lepsze nie zobaczymy od razu, nie będą one też drastyczne. Ważne jest jednak to, że odsuwamy od siebie negatywne trendy i możemy oczekiwać pozytywnych sygnałów z gospodarki. Oby przełożyły się one na poprawę sytuacji, także tej na rynku IT i przyniosły nam ciekawe i innowacyjne produkty i usługi, które będzie można opisać na naszych blogach. A skoro o blogach mowa, podsumujmy publicystyczną działalność naszych użytkowników w mijającym tygodniu.

Tradycyjnie już zaczynamy od tematów sprzętowych, jednak tym razem nie będzie to typowo komputerowy sprzęt. Na pierwszy ogień idzie bowiem wideo-rejestrator samochodowy GOCLEVER, który jest w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD. Drugim z kolei fantem, do którego odsyłamy, jest dostępny w sieci sklepów Biedronka 15,6-calowy laptop HP, za którego trzeba zapłacić jedynie 1299 zł. Za te pieniądze dostajemy także oryginalny Windows 8. Od razu dodajmy, że użytkownik silvax za nieco większe pieniądze (1599 zł) stał się posiadaczem całkiem sensownie skonfigurowanego Lenovo G500s, który kulturą pracy powinien bić wspomnianego HP na głowę. Polecamy Wam również mini-recenzję 21,5-calowego monitora BenQ z matrycą AMVA. Warto rzucić także okiem na wprowadzenie do systemu Windows Phone oraz poradnik, dzięki któremu wydłużycie czas czuwania telefonu z Androidem o rząd wielkości. Posiadaczom telefonów z systemem Google proponujemy ponadto przyjrzenie się aplikacji e-food, dzięki której można lepiej kontrolować ilość chemii konsumowanej w różnych produktach spożywczych. Warto zwrócić także uwagę na sporą ilość bzdur, które użytkownicy wypisują w komentarzach pod tekstami o Androidzie - chłodnej analizy "prawd ludowych" o systemie Google podjął się SGJ. Mamy także coś dla fanów SSD - praktyczny test świetnego dysku Samsung 840 Pro o pojemności 128 GB, który został wykonany po 4 miesiącach intensywnego użytkowania.

Ten laptop HP kupicie w Biedronce za 1299 zł - chyba jednak lepiej nieco dopłacić i nabyć coś lepszego...
Ten laptop HP kupicie w Biedronce za 1299 zł - chyba jednak lepiej nieco dopłacić i nabyć coś lepszego...

W tym tygodniu na bloga trafiło kilka ciekawych wpisów związanych z Linuksem i programowaniem - GregKoval popełnił świetny tekst, w którym rozprawia się z wieloma mitami na temat Ubuntu, Lucas opisał natomiast wydane niedawno Technology Preview Plasma 2 i przedstawił plany deweloperów KDE na najbliższe miesiące. Jeżeli mowa o programowaniu, w tej materii mamy świetny poradnik dotyczący tworzenia własnego systemu zarządzania treścią (część 1, część 2) i małe co nieco dla osób rozpoczynających przygodę z C#.NET.

Na koniec polecamy świetny tekst o charytatywnej działalności Pangrysa, techniczne podsumowanie roku 2013, rzecz o hakerach grasujących po mapie GTA Online i świetną relację z reaktywacji komputera Atari 65XE.

Lisa 2
Lisa 2

Tradycyjnie odsyłamy Was także do serii Macminika poświęconej produktom firmy Apple - tym razem nasz ulubiony bloger opisał komputer Lisa 2. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)