Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski

27.09.2015 17:51, aktual.: 27.09.2015 18:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz

Kolejny tydzień za nami, robi się coraz chłodniej i musimy zacząć sięgać po ciepłe ubrania z dna szafy. Zaczynamy też doceniać ciepło naszych wydajnych kart graficznych i już nie patrzymy nerwowo na wskaźniki temperatur naszych procesorów. Ostatni tydzień przyniósł poza chłodami także wiele ciekawych wpisów na blogach dobrychprogramów – spróbujmy je podsumować.

Zaczynamy od analizy wydajności najnowszych procesorów Apple - nie wszyscy wiedzą, że w dużej części swoich produktów firma Tima Cooka stosuje własne CPU z serii A (A9, A8x, A7 itd), które wydajnościowo powoli zbliżają się do procesorów x86 oferowanych przez Intela i AMD. Oznacza to, że za kilka lat procesory te mogą być na tyle wydajne, że Apple mogłoby stosować je w swoich komputerach i laptopach. Tematem tym szerzej zajął się macminik. Z kolei AntyHaker wziął pod lupę kolejne kompilacje Windows 10 i Windows 10 Mobile – warto sprawdzić, co nowego wprowadza do swoich systemów Microsoft. Jeżeli jesteście ciekawi jak takie OS-y działają od kuchni, koniecznie zajrzyjcie do kolejnych wpisów winfirst. Fani Raspberry Pi mogą zaś poczytać o dedykowanej tej maszynce przystawce PCI.

Gigabyte Radeon R9 380
Gigabyte Radeon R9 380

W drugiej części podsumowania przyjrzyjmy się bliżej grze Fable Legends, która w niedługim czasie oficjalnie będzie wspierać API DirectX 12. Oczywiście, by korzystać z dobrodziejstw DirectX 12, musimy posiadać Windows 10 i odpowiednią kartę graficzną, taką jak Radeon R9 380. Twórcy stron internetowych mogą zaś zajrzeć do rozważań o budowaniu serwisów pod różne typy urządzeń. Na koniec odsyłamy Was do felietonu orbitującego wokół możliwości rezygnacji ze smartfonów i wywiadu z jednym z naszych blogerów – użytkownikiem siw. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)