Do Windows Store wyciekło pierwsze rozszerzenie dla Edge'a

Do Windows Store wyciekło pierwsze rozszerzenie dla Edge'a

Do Windows Store wyciekło pierwsze rozszerzenie dla Edge'a
14.03.2016 13:19

Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości w kolejnych testowych kompilacjach Windows 10 jest obsługa rozszerzeń przez przeglądarkę Edge. Mimo że pierwotnie miała ona się ukazać już w jesiennych kompilacjach, a jeszcze przed premierą Windowsa 10, zapowiadana była kompatybilność z rozszerzeniami dla Chrome’a, to nie doczekaliśmy się dotąd żadnych szczegółów. Dziś wiadomo jednak na ten temat więcej.

Wszystko to dzięki przeciekom opublikowanym na Windows Italia Blog. Dotyczą one bowiem dostępu do bezpośredniego linka do aplikacji Page Analyzer w Windows Store, której odnalezienie za pomocą wyszukiwarki nie jest możliwe. Udało się nawet zainstalować program, który okazał się najprawdopodobniej pierwszym rozszerzeniem dla przeglądarki Edge i źródłem informacji o tym, jak rozszerzenia będą przez przeglądarkę obsługiwane w najbliższej przyszłości.

Page Analyzer jest nieskomplikowanym narzędziem deweloperskim. Po jego instalacji, rozszerzenie jest dostępne nie tylko jako funkcja Edge’a, ale posiada także osobny wpis w menu Start. Po jego uruchomieniu przeglądarka zostaje automatycznie uruchomiona z panelem deweloperskim. To zaś pozwala zakładać, że prócz dostępności rozszerzeń z poziomu paska narzędziowego, nadchodzące rozszerzenia dla Edge’a będą także dostępne jako osobne aplikacje, podobnie jak to ma miejsce w przypadku np. Chrome OS-a.

Źródło: Windows Italia Blog
Źródło: Windows Italia Blog

Podobnie będzie z instalacją rozszerzeń: będą one dostępne w Windows Store. Nie opublikowano natomiast informacji o tym, czy rozszerzenia dla Edge’a będą tam w jakikolwiek sposób wyróżnione. Co ważne, według Windows Italia Blog, rozszerzenia mają być kompatybilne z procesorami ARM, co pozwala twierdzić, że będą one dostępne także na mobilnej wersji Windowsa 10 i Edge’a.

Oczywiście pojawienie się Page Analyzera można traktować jako zapowiedź rychłego pojawienia się obsługi rozszerzeń w kolejnych kompilacjach Windowsa dla uczestników programu Windows Insider. Można się spodziewać, że do stabilnej wersji systemu rozszerzenia w Edgu trafią najwcześniej w czerwcu, gdy opublikowana zostanie pierwsza fala aktualizacji Redstone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)