Duża zmiana na Twitterze. Musk ogłosił kary za podszywanie się

Elon Musk
Elon Musk
Źródło zdjęć: © Getty Images | Liesa Johannssen-Koppitz, Bloomberg

07.11.2022 07:51, aktual.: 07.11.2022 09:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk nie zwalnia i wciąż informuje o kolejny zmianach, które zajdą na Twitterze. Tym razem poinformował o zmianach, które będą dotyczyć karania za podszywanie się pod innych użytkowników. Lekko nie będzie.

Od kiedy Elon Musk przejął władzę w Twitterze, regularnie jesteśmy bombardowani nowymi pomysłami ekscentrycznego miliardera. Jedne nie przypadają do gustu w zasadzie nikomu (mowa tu o płatności za oznaczenie zweryfikowanego konta), inne mogą mieć nieco większe poparcie.

Jednym z ogłoszonych przez Muska pomysłów na to, jak poprawić funkcjonowanie Twittera, jest zajęcie się kontami, które służą do podszywania się pod bardziej znanych użytkowników serwisu. To dość popularne działanie, które może czasem doprowadzać do nieprzyjemnych sytuacji, a przede wszystkim może przyczyniać się do siania dezinformacji w mediach.

Elon Musk poinformował, że od teraz wszelkie próby podszywania się pod innych użytkowników bez dopisku, który wyjaśniałby, że jest to konto parodiujące, będą wiązać się z permanentną blokadą konta. Wcześniej rozważano, by za tego typu działanie najpierw zostało udzielane ostrzeżenie, lecz finalna wersja mówi o tym, że żadnych ostrzeżeń nie będzie.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że jeszcze przed tweetami Muska, w których oznajmił o karaniu za podszywanie się pod innych, wielu użytkowników serwisu zmieniło nazwy swoich profili na "Elon Musk", co miało być wyrazem sprzeciwu przeciwko powiązaniu systemu weryfikacji konta z opłacaniem abonamentu Twitter Blue w wysokości 8 dolarów miesięcznie.

Wydaje się, że nowe reguły obejmują każdego, bez wyjątków. Dziennikarze serwisu Digital Trends przytaczają przykłady dwóch zablokowanych użytkowników. Pierwszym z nich jest aktorka Kathy Griffin, która zmieniła niedawno nazwę profilu na "Elon Musk".

Profesor Ian Woolford zmienił zdjęcie profilowe na to, którego używa Musk i tweetował w języku hindi o tym, co dzieje się obecnie na Twitterze. Jego konto również zostało zablokowane. Nie wiadomo, czy blokady te są permanentne, czy tylko czasowe - nałożono je przed oświadczeniem Muska w sprawie nowych zasad dotyczących podszywania się pod innych.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)