Ekran blokady w iOS 7 można łatwo ominąć

Ekran blokady w iOS 7 można łatwo ominąć

Marcin Paterek
20.09.2013 17:13

Apple stara się dbać o bezpieczeństwo danych swoich użytkowników, a przejawem tego jest choćby fakt zamontowania w iPhonie 5S czytnika linii papilarnych. Na nic jednak zda się taka ochrona, gdy sam system jest dziurawy jak sito. Redaktor Forbesa informuje, że w dostępnym od kilku dni iOS 7 znajduje się błąd, który pozwala bez podawania kodu korzystać z niektórych funkcji zablokowanego urządzenia, a nawet dzwonić pod wskazany numer.

Bypass Passcode Full Access To Photo Gallery (fixed in iOS 7.0.2)

Udokumentowana na powyższym filmie sztuczka jest dość prosta do wykonania. Na ekranie blokady intruz musi wysunąć centrum sterowania, włączyć budzik, wcisnąć guzik wyłączania telefonu, a następnie anulować wybór i szybko przycisnąć dwa razy guzik Home. Po takiej operacji system „przepuszcza” użytkownika do aparatu i zapisanych zdjęć, skąd po wybraniu opcji udostępniania intruz może korzystać z poczty e-mail oraz kont na Twitterze, Facebooku i Flickrze. Co więcej, można w ten sposób uruchomić także Siri, która usłużnie otworzy dostęp do dalszych funkcji urządzenia (niektóre z nich, jak choćby otwarcie przeglądarki internetowej, ponownie przenoszą do ekranu blokady).

Nie jest to jedyna luka. Również na ekranie blokady wystarczy wybrać opcję połączenia alarmowego, a następnie wpisać dowolny numer i szybko naciskać pole z zieloną słuchawką, by iPhone się zawiesił… i wykonał połączenie. Nawiązanej w taki sposób rozmowy nie da się przerwać inaczej niż poprzez zrestartowanie telefonu lub wpisanie prawidłowego kodu na ekranie blokady.

Apple wie już o błędzie i pracuje nad wypuszczeniem łatek dla oprogramowania. Do tego czasu użytkownicy obawiający się o bezpieczeństwo urządzenia muszą wyłączyć możliwość wysuwania centrum sterowania na ekranie blokady.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)