ESET, AVG i Avast na temat Microsoft Security Essentials

ESET, AVG i Avast na temat Microsoft Security Essentials

Redakcja
01.10.2009 15:57, aktualizacja: 03.10.2009 18:46

Przed południem wspominaliśmy o skrytykowaniu wydanego kilka dni temu darmowego antywirusa Microsoft Security Essentials przez firmę Symantec. Serwis ArsTechnica poprosił inne firmy specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania zabezpieczającego o opinie na temat tego programu i okazuje się, że nie wszyscy podpisują się pod krytyką Symanteca.

Pojawienie się Microsoft Security Essentials nie zrobiło wrażenia na firmie ESET, która twierdzi, że jej flagowy produkt nadal pozostanie konkurencyjny. Twórcy NOD32 przyznali co prawda, że podstawowa ochrona za darmo jest lepsza niż jej brak. Christopher Dale, osoba odpowiedzialna za PR w firmie ESET powiedział nawet, że dla osób, które chcą zaoszczędzić pieniądze, Microsoft Security Essentials będzie dobrym wyborem.

Nieco inny punkt widzenia przedstawiła firma AVG. Według niej, Microsoft wykorzysta wszelkie sposoby, aby zachęcić użytkowników do instalacji i korzystania ze swojego programu. Firma twierdzi, że jeśli społeczność Microsoft Security Essentials rozrośnie się, stworzy to duże możliwości atakującym, a użytkownicy aplikacji staną się szczególnie zagrożeni. Jako przykład firma podaje system Windows, którego problemem nie ma być podatność kodu lecz popularność.

O aplikacji Microsoftu z dużym entuzjazmem wypowiedziała się jedynie firma ALWIL Software, producent Avasta: Jesteśmy radzi widząc, że Microsoft łączy się z nami w oferowaniu darmowego oprogramowania antywirusowego. Firma chwali się, że na świecie jest więcej użytkowników darmowego programu avast! niż osób korzystających z wszelkich innych, płatnych programów antywirusowych.

Warto zaznaczyć, że sam Microsoft przyznaje, iż Security Essentials skierowany jest do użytkowników, którzy obecnie nie posiadają żadnej ochrony. Nie ulega jednak wątpliwości, że program zastąpi oprogramowanie antywirusowe innych firm na niektórych komputerach. Niezbyt pochlebne opinie firm takich jak Symantec, ESET czy AVG nie powinny zatem nikogo dziwić.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)