Excel na Androida z funkcją kopiowania tabel ze zdjęć. Koniec z ręcznym przepisywaniem danych

Excel na Androida z funkcją kopiowania tabel ze zdjęć. Koniec z ręcznym przepisywaniem danych

Excel na Androida z funkcją kopiowania tabel ze zdjęć. Koniec z ręcznym przepisywaniem danych
Redakcja
04.03.2019 16:38, aktualizacja: 08.03.2019 18:58

Wreszcie można zapomnieć o ręcznym przepisywaniu danych z dokumentu trzymanego w ręce do tabeli w Excelu. Teraz cały proces zostanie przeprowadzony automatycznie. Wystarczy zrobione smartfonem zdjęcie.

We wrześniu ubiegłego roku Microsoft zapowiadał, że jego arkusz kalkulacyjny Excel zostanie uzbrojony w sztuczną inteligencję. Na liście zapowiedzianych nowości znalazła się funkcja automatycznego kopiowania tabel, z której pierwsi użytkownicy mogą wreszcie korzystać.

Kopiowanie tabel ze zdjęć do Excela

Aby skorzystać z nowej funkcji, wystarczy kliknąć ikonę aparatu w mobilnym Excelu. Aplikacja sama rozpozna kartkę papieru, ale konieczne może być ręczne zaznaczenie fragmentu z tabelą. Po zeskanowaniu zdjęcia program automatycznie przeniesie wszystkie dane do arkusza kalkulacyjnego, z podziałem na komórki.

Co w tym wszystkim najciekawsze, w taki sposób kopiować można nie tylko tekst drukowany. Microsoft przekonuje, że sztuczna inteligencja równie skutecznie upora się z tabelami tworzonymi odręcznie.

Nowa funkcja na razie w testowej wersji aplikacji

Tryb kopiowania tabel w pierwszej kolejności pojawił się w Excelu na Androida. Przed skorzystaniem z niego należy dołączyć do programu beta, wybierając w Google Play stosowną opcję.

Funkcja zarezerwowana jest dla subskrybentów usługi Office 365. Nie jest aktywna w darmowej wersji Excela.

Microsoft zapewnia, że wkrótce nowość pojawi się także w aplikacji na iOS. Firma nie precyzuje jednak, kiedy to nastąpi.

[frame]Najnowszą wersję programu Excel znajdziecie w naszej bazie dla Androida i iOS

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)