f.lux 39.987

Strona główna Mac Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

f.lux to program, który może zaradzić problemom z zasypianiem po wieczorach spędzonych przed komputerem. Program dostosowuje temperaturę barw na ekranie Maka do pory dnia i otoczenia.

f.lux wymaga podania położenia, godzinę pobudki oraz typu oświetlenia w pomieszczeniu, w którym znajduje się komputer. Na podstawie tych informacji program o odpowiedniej godzinie ociepli barwy na ekranie, by ustrzec użytkownika przed nadmiarem niebieskiego światła, które według wielu badań utrudnia zasypianie.

Program może także o odpowiedniej godzinie zmienić skórkę systemu OS X na ciemną (Yosemite i nowsze). Można także wyłączać go dla konkretnych programów (na przykład graficznych czy odtwarzaczy filmów) oraz zdezaktywować na pewien czas. Co ciekawe, zmiana wprowadzona przez f.lux nie ma wpływu na kolor zrzutów ekranu.

Autorzy programu pozwalają na korzystanie z niego za darmo na komputerach służbowych pod warunkiem, że zgodzi się na to pracodawca. Automatyczna dystrybucja programu w firmie wymaga jednak kupienia licencji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Appteka, MICASA, f.lux, BetterPoints i Time-Lapse Tool – najciekawsze aplikacje tygodnia

22
02.04.2016  •  Anna Rymsza

Na koniec tygodnia przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych nowości z naszej bazy programów i aplikacji mobilnych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Appteka Aplikacja Appteka to pomysłowy sposób na kupowanie leków, także tych na receptę, znajdowanie tańszych zamienników i… odczytywanie legendarnego lekarskiego pisma przez farmaceutów. Wystarczy zrobić zdjęcie recepty. Zostanie ono wysłane i odczytane przez farmaceutę, a na tej podstawie w aplikacji pojawią się informacje o przepisanym leku i jego zamienniki, jeśli są dostępne. W aplikacji można przygotować…

f.lux upomniał się o tryb nocny wyświetlacza w systemie Apple'a

32
15.01.2016  •  Maciej Olanicki

Najgłośniejszą nowością w nowej wersji beta systemu iOS 9.3 był bez wątpienia tryb nocny. Wkrótce posiadacze iPhone’ów i iPadów będą mogli skorzystać z możliwości zawężenia spektrum światła wyświetlacza kosztem niebieskiego, co nie tylko zwiększy czytelność po zmroku, ale także ograniczy szkodliwość ekranów dla zdrowia. Oczywiście szybko skojarzono tę nowość z popularnym programem f.lux, zwłaszcza że jego twórcy posiadali już wspólną historię z Apple. A ta właśnie doczekała się kolejnego epizodu. Na oficjalnej stronie f.luksa został opublikowany komunikat, w którym twórcy programu odnoszą…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję