f.lux f.lux 40.1

Strona główna Mac Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz program

f.lux to program, który może zaradzić problemom z zasypianiem po wieczorach spędzonych przed komputerem. Program dostosowuje temperaturę barw na ekranie Maka do pory dnia i otoczenia.

f.lux wymaga podania położenia, godzinę pobudki oraz typu oświetlenia w pomieszczeniu, w którym znajduje się komputer. Na podstawie tych informacji program o odpowiedniej godzinie ociepli barwy na ekranie, by ustrzec użytkownika przed nadmiarem niebieskiego światła, które według wielu badań utrudnia zasypianie.

Program może także o odpowiedniej godzinie zmienić skórkę systemu OS X na ciemną (Yosemite i nowsze). Można także wyłączać go dla konkretnych programów (na przykład graficznych czy odtwarzaczy filmów) oraz zdezaktywować na pewien czas. Co ciekawe, zmiana wprowadzona przez f.lux nie ma wpływu na kolor zrzutów ekranu.

Autorzy programu pozwalają na korzystanie z niego za darmo na komputerach służbowych pod warunkiem, że zgodzi się na to pracodawca. Automatyczna dystrybucja programu w firmie wymaga jednak kupienia licencji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!