Facebook Messenger będzie automatycznie tłumaczył wiadomości

Facebook Messenger będzie automatycznie tłumaczył wiadomości

Facebook Messenger będzie automatycznie tłumaczył wiadomości
22.06.2018 16:13

Być może już wkrótce wszyscy użytkownicy Messengera będą mogli skorzystać z opcji tłumaczenia wiadomości „w locie”. Na początku opcja ta będzie dostępna testowo dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych oraz Meksyku, ale jeśli próby wypadną pomyślnie, zapewne funkcjonalność ta zostanie wprowadzona globalnie.

Na początku możliwość tłumaczenia maszynowego w Messengerze będzie obejmowała dwa języki – angielski i hiszpański. Jak to będzie działało w praktyce? Gdy użytkownik, którego domyślnym językiem jest angielski, otrzyma wiadomość w języku hiszpańskim, automatycznie otrzyma zapytanie o to, czy chce, aby kolejne wiadomości od tej osoby były automatycznie tłumaczone. Jeśli użytkownik wyrazi na to zgodę, wszystkie przyszłe wiadomości zostaną automatycznie przetłumaczone. Oczywiście funkcja działa także w drugą stronę dla użytkowników z językiem hiszpańskim jako domyślnym. Aby uniknąć nieporozumień i ewentualnych błędów, użytkownicy dostają zarówno oryginalną, jak i przetłumaczoną wiadomość.

Facebook ogłosił wprowadzenie funkcji tłumaczenia na konferencji deweloperskiej F8 w kwietniu. Początkowo nowa opcja była dostępna tylko na Facebooku Marketplace. Fakt, że Facebook bardzo szybko rozszerzył tę funkcję na Messengera zdaje się sugerować, że firma jest zadowolona z początkowej fazy testów. Co więcej, obecnie dostępne tłumaczenia pomiędzy angielskim i hiszpańskim już wkrótce powinny być uzupełnione o nowe języki – tak sugeruje CNET.

fot. Facebook
fot. Facebook

Obecnie swobodna rozmowa pomiędzy użytkownikami posługującymi się różnymi językami jest raczej niemożliwa. Oczywiście jeśli jedna ze stron sprawnie operuje obcym językiem, nie ma większego problemu, ale w innym przypadku w grę wchodzi tylko i wyłącznie szybkie kopiowanie wiadomości do translatora, a następnie przeniesienie przetłumaczonego tekstu. Można? Można, ale z wbudowanym translatorem w Facebook Messengera będzie o wiele wygodniej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)