Facebook sekcją wideo chce nas zachęcić do porzucenia YouTube

Facebook sekcją wideo chce nas zachęcić do porzucenia YouTube

14.10.2015 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook nie chce być już tylko najpopularniejszym serwisem społecznościowym, w którym użytkownicy wrzucają zdjęcia, udostępniają wybrane materiały czy komunikują się ze sobą z wykorzystaniem wbudowanego komunikatora. Facebook zapragnął stać się konkurencją dla YouTube, w tym celu wprowadza kolejne funkcje mające zachęcić nas do publikowania wideo. Właśnie rozpoczęły się testy nowej sekcji, która w aplikacjach mobilnych będzie centrum materiałów wideo.

Serwis Marka Zuckerberga poczynił już pewne kroki, aby odbić użytkowników YouTube. Twórców do przesiadki na Facebooka mają zachęcić między innymi zyski, które będą pochodzić z wyświetlanych podczas filmów reklam. Dodatkowo nowe, ulepszone narzędzia mają ułatwić publikowanie filmów, a także zarządzenie już udostępnionymi materiałami. To oczywiście nie koniec, kolejną nowością są filmy 360 stopni, które mają być atrakcyjniejsze dla widza. Zainteresowanie tego typu materiałami wyraziły już takie firmy jak Discovery czy GoPro.

Obraz

Teraz Facebook postanowił skupić się na aplikacji mobilnej, która ma być równie atrakcyjna lub nawet atrakcyjniejsza od tej od YouTube. Właśnie rozpoczęły się testy nowej sekcji przeznaczonej specjalnie dla filmów. W aplikacji na iOS pojawiła się ona na dolnym pasku, w miejscu, w którym wcześniej znajdował się skrót do Facebook Messengera. Po przejściu do niej mamy dostęp wyłącznie do filmów opublikowanych w serwisie, bez postów i zdjęć udostępnionych przez naszych znajomych czy strony, które lubimy. Ma ona między innymi ułatwić wyszukiwanie interesujących nas materiałów, odkrywanie nowych filmów, a także, co bardzo ważne po prostu zwiększyć liczbę wyświetleń.

Facebook wprowadził także możliwość oglądania filmów w pomniejszym okienku, podobną funkcję oferuje od dłuższego czasu aplikacja YouTube. Możemy więc jednocześnie przeglądać Facebooka i oglądać interesujący nas filmik. Pojawiła się jeszcze funkcja Zapisz pozwalająca na zapisanie wideo, które chcielibyśmy obejrzeć ponownie lub później.

Nowa sekcja wideo będzie testowana na użytkownikach smartfonów Apple. Facebook dodaje, że w najbliższych miesiąc planuje również rozpocząć testy w przypadku aplikacji na Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)