Facebook testuje aplikację progresywną na Androida. Wybrani użytkownicy mogą już korzystać

Facebook testuje aplikację progresywną na Androida. Wybrani użytkownicy mogą już korzystać

Facebook testuje aplikację progresywną na Androida. Wybrani użytkownicy mogą już korzystać
26.07.2018 15:06

Obecnie jedyną alternatywą dla przesadnie rozbudowanych i słabo zoptymalizowanych aplikacji Facebooka są ich wersje Lite. Testowana jest już jednak inna możliwość dostępu do serwisu, bez sięgania po oficjalne aplikacje z Google Play.

Największą wadą głównej aplikacji Facebooka jest jej rozmiar i wymagania. Dodatkowo może ona negatywnie wpływać na sprawność i czas pracy smartfona. Wielu użytkowników serwisu wybiera więc wersję Lite lub korzysta z mobilnej przeglądarki internetowej.

Serwis Android Police informuje o prowadzonych pracach nad aplikacją progresywną Facebooka. Co więcej, trwają już właśnie testy wersji PWA. Wybrani użytkownicy zauważyli już możliwość dodania aplikacji, gdy odwiedzili serwis logując się w przeglądarce. Okno pojawia się w mobilnym Google Chrome. Nie wszyscy jeszcze mają dostęp do Facebooka PWA. Na naszych dwóch smartfonach (Xiaomi Mi A2 i Huawei P20) nie pojawiło się odpowiednie okno.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Pod względem funkcji aplikacja PWA nie różni się zwykłej strony internetowej. Niewielkie zmiany dotyczą wyglądu. Po pierwsze, podczas uruchamia wyświetlane jest logo Facebooka na białym tle. Po drugie, nie jest widoczny pasek adresu z Chrome’a. Dodatkowo apka PWA pojawia się na liście ostatnio uruchomionych, zupełnie jak zwykła aplikacja.

Aplikacja PWA jest obecnie testowana. Możliwość jej zainstalowania udostępniania jest po stronie serwera Facebooka. Prawdopodobnie wdrażana jest stopniowo i niebawem trafi do szerszego grona użytkowników. Nie powinno być problemów z dostępem do apki z innych przeglądarek internetowych, które wspierają PWA.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)