ffmpeg2theora 0.29

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja wideo
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Narzędzie działające z poziomu wiersza poleceń do kodowania materiałów wideo przy pomocy najnowszej wersji kodeka Theora 1.1.

Theora to bezpłatny kodek wideo stworzony przez fundację Xiph na bazie kodeka VP3. W połączeniu z opracowanym również przez Xiph kodekiem dźwięku Vorbis oraz kontenerem multimedialnym OGG stanowi całkowicie wolną, otwartą i bezpłatną, kompletną platformę do kodowania materiałów audio-wideo pod całe spektrum potrzeb łącznie ze streamingiem. Jest to rozwiązanie konkurencyjne do wielu innych formatów multimedialnych (jak AVI, MP3, WMV...) będących w przeważającej większości opatentowanymi technologiami komercyjnymi. Narzędzie ffmpeg2theora bazuje na bibliotece libtheora, referencyjnej implementacji obsługi formatu Theora przygotowanej przez Xiph.

Do odtwarzania materiałów zakodowanych w oparciu o Theorę/Vorbis/OGG zalecamy użycie playera VLC lub filtrów Directshow pozwalających odtworzyć ten format przy pomocy np. Windows Media Player i innych odtwarzaczy korzystających z tej technologii. Materiały wideo zakodowane przy pomocy Theory i osadzone na stronach internetowych za pomocą tagu video istniejącego w szkicu HTML5 będą w stanie natywnie odtworzyć przeglądarki Firefox od wersji 3.5 i Google Chrome od wersji 3.0.182.2.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!