ffmpeg2theora 0.29

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja wideo
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Narzędzie działające z poziomu wiersza poleceń do kodowania materiałów wideo przy pomocy najnowszej wersji kodeka Theora 1.1.

Theora to bezpłatny kodek wideo stworzony przez fundację Xiph na bazie kodeka VP3. W połączeniu z opracowanym również przez Xiph kodekiem dźwięku Vorbis oraz kontenerem multimedialnym OGG stanowi całkowicie wolną, otwartą i bezpłatną, kompletną platformę do kodowania materiałów audio-wideo pod całe spektrum potrzeb łącznie ze streamingiem. Jest to rozwiązanie konkurencyjne do wielu innych formatów multimedialnych (jak AVI, MP3, WMV...) będących w przeważającej większości opatentowanymi technologiami komercyjnymi. Narzędzie ffmpeg2theora bazuje na bibliotece libtheora, referencyjnej implementacji obsługi formatu Theora przygotowanej przez Xiph.

Do odtwarzania materiałów zakodowanych w oparciu o Theorę/Vorbis/OGG zalecamy użycie playera VLC lub filtrów Directshow pozwalających odtworzyć ten format przy pomocy np. Windows Media Player i innych odtwarzaczy korzystających z tej technologii. Materiały wideo zakodowane przy pomocy Theory i osadzone na stronach internetowych za pomocą tagu video istniejącego w szkicu HTML5 będą w stanie natywnie odtworzyć przeglądarki Firefox od wersji 3.5 i Google Chrome od wersji 3.0.182.2.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 16.02.2012 18:49

Pomocy,mam plik wideo ze ścieszką dzwiękową która jest mocno przesterowana tak tony wysokie jak i niskie ,jak zmniejszyć te przesterowania jakim programem.Dzięki za pomoc

  #4 12.02.2010 18:36

GUI (nakładka graficzna;) -> http://teejee2008.wordpress.com/
Sprawdziłem - działa!

  #3 28.10.2009 08:45

Witam

Avi mkv ogg itd niesą formatami kompresji lecz kontenerami zawierającymi strumienie audio video w dowolnym formacie (mkv może zawierać inne dane napisy menu )

Jakość obrazu zależy od ustawień
Theora jest kodekiem podobnym do vp3 czyli bardziej nowoczesnym niż x264/h264 pozwala na uzyskanie porównywalnej jakości przy znacznie mniejszym rozmiarze pliku / strumieniu danych/.

  #2 19.10.2009 20:54

dlaczego to taki bardzo dobry wg użytkowników program? jak się ma kompresja w formacie theora w porównaniu do np. avi? mniejszy plik i lepsza jakość?

przemor25   14 #1 01.10.2009 00:29

Jak konwertować wiele plików na raz?