Firefox 120 do pobrania. Nowe opcje, które warto włączyć

Firefox 120 do pobrania. Nowe opcje, które warto włączyć

Firefox
Firefox
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
21.11.2023 13:21, aktualizacja: 21.11.2023 14:03

Firefox 120 jest już dostępny do pobrania, a dla użytkowników oznacza to nowe ustawienia związane z ochroną prywatności. Poza tym zadbano o inne poprawki związane z bezpieczeństwem i zmiany, które mogą przydać się deweloperom.

Nowy Firefox 120 to w praktyce dwie nowe opcje w ustawieniach prywatności, co ciekawe domyślnie wyłączone. Użytkownicy, którzy szczególnie cenią sobie bezpieczeństwo swoich danych, mogą zajrzeć do opcji, gdzie pojawiły się dwa nowe pola. Wybierając kolejne funkcje można wygodnie wymusić wysyłanie żądania "Do Not Track" oraz informować witryny, by nie przetwarzały dalej danych, które udało im się zebrać.

W ten sposób Firefox staje się zgodny z wymaganiami stawianymi przez przepisy w niektórych stanach w USA, ale także zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej - zwraca uwagę serwis GHacks. Niezależnie od tego, nowe opcje to po prostu cenny dodatek dla wszystkich użytkowników Firefoksa, którzy przede wszystkim cenią bezpieczeństwo swoich danych i możliwe unikanie profilowania. Podkreślamy jednak, że nowe opcje trzeba samodzielnie włączyć w ustawieniach.

Nowe opcje w ustawieniach Firefoksa
Nowe opcje w ustawieniach Firefoksa© dobreprogramy

Funkcje dostępne są w głównych ustawieniach Firefoksa, w sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo". Z tego samego miejsca użytkownicy mogą też kontrolować inne opcje w tym zakresie, w tym odgórnie skonfigurować przeglądarkę w wybrany sposób, korzystając ze standardowego, ścisłego lub własnego trybu określającego zachowanie przeglądarki pod katem bezpieczeństwa. Firefox 120 jest już dostępny do pobrania. Przeglądarka aktualizuje się co do zasady automatycznie, ale proces można po prostu przyspieszyć, samodzielnie sprawdzając aktualizacje lub pobierając instalator.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)