Flash Player nie działa w przeglądarkach Microsoftu po aktualizacji Windowsa 10

Flash Player nie działa w przeglądarkach Microsoftu po aktualizacji Windowsa 10

Flash Player nie działa w przeglądarkach Microsoftu po aktualizacji Windowsa 10
Łukasz Maślanka
15.02.2016 12:22, aktualizacja: 15.02.2016 12:54

Windows 10 i Flash Player? Ta współpraca nie układa się najlepiej. Po styczniowej aktualizacji systemu, Flash przestał działać w obu przeglądarkach Microsoftu: Edge i Internet Explorer 11.

Problemy z obsługą Flash Playera w Windows 10 pojawiły się już w styczniu 2016 r., gdy system doczekał się aktualizacji. Nie wszystko poszło jak należy i wielu użytkowników zaczęło się skarżyć, że po zaktualizowaniu systemu zarówno Microsoft Edge, jak też Internet Explorer 11 przestały radzić sobie z obsługą Adobe Flash Playera. Problem znika dopiero wtedy, gdy oba programy zostaną uruchomione z uprawnieniami administratora. W „zwykłym” trybie wszelkie materiały, do obsługi których wymagany jest Flash Player, są niedostępne.

Obraz

Na forum Microsoftu pojawiło się sporo wątków, w których borykający się z tym problemem użytkownicy szukają sposobu na to, jak go rozwiązać. Tutaj jednak bez interwencji Microsoftu się nie obędzie, ale nie wiadomo, jak długo firma będzie pracowała nad naprawieniem błędu.

Trzeba więc szukać rozwiązania na własną rękę, a najbardziej oczywistym krokiem wydaje się być usunięcie wszelkich aktualizacji systemu zainstalowanych od stycznia tego roku. Wtedy może się okazać, że Flash Player znowu będzie współpracował z microsoftowymi przeglądarkami internetowymi tak, jak należy, kosztem oczywiście bezpieczeństwa. Jeśli więc na Windowsie 10 odczuwamy potrzebę korzystania z Flasha, warto zastanowić się nad sięgnięciem po Firefoksa, Google Chrome czy też Operę.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (122)