Fotorelacja z HotZlotu 2008

Redakcja

01.01.1999 03:22, aktual.: 19.02.2012 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dniach 5-7 września w malowniczopołożonej Jastrzębiej Górze odbył się HotZlot 2008 - drugie spotkanieczytelników vortalu dobreprogramy, a po raz pierwszy także TechIT iGamikaze. Było to jedyne w swoim rodzaju połączenie imprezyintegracyjnej z konferencją techniczną. Udział w tegorocznej edycjiwzięło blisko 200 osób. Niektórzy przyjechali specjalnie dla nas zbardzo daleka - ze Stanów Zjednoczonych, Irlandii i Niemiec.

W tym roku gościliśmy czytelników aż trzech różnych serwisów, podjęliśmy więc wyzwanie takiego przygotowania całej imprezy aby coś dla siebie znaleźli także gracze i specjaliści IT. Część Zlotu przeznaczona została na interesujące sesje techniczne, które poprowadzili zarówno nasi redaktorzy, jak i osoby reprezentujące zaproszonych partnerów - producentów oprogramowania i sprzętu komputerowego. Rozmawialiśmy o Ubuntu, zastosowaniach Adobe Acrobat 9, usługach Windows Live, nowym interfejsie aplikacji pakietu Office, szyfrowaniu danych, bezpieczeństwu w Internecie, nielegalnym oprogramowaniu oraz procesorach AMD i kartach graficznych ATI.

Nowością w tym roku był podział na dwie ścieżki tematyczne, dzięki czemu każdy mógł sam zdecydować, czy popołudnie drugiego dnia przeznaczy na prezentacje dla specjalistów IT (m.in. wystawę blade'ów od HP, sesję o rozwiązaniach antyspamowych Symanteca i wdrożeniu aplikacji PHP na serwerach IIS), czy też na tzw. sesje kreatywne poświęcone tworzeniu grafiki przy pomocy rozwiązań Adobe i tabletów Wacom. Zwieńczeniem Zlotu była specjalna sesja poświęcona nowej wersji vortalu dobreprogramy. Zademonstrowaliśmy już działającą wersję beta, która po końcowych przeróbkach zostanie wkrótce udostępniona beta-testerom - zostaną nimi wszyscy uczestnicy tegorocznego Zlotu.

Sesje techniczne skłaniały do wielu długich dyskusji - zdecydowanie na najwięcej pytań musieli odpowiedzieć Patryk Góralowski i Mariusz Jarzębowski z Microsoftu. Ich prezentacje cieszyły się największym zainteresowaniem i zostały najlepiej ocenione przez uczestników, którzy jeszcze przez kilka godzin po zakończeniu części oficjalnej dyskutowali z prowadzącymi. Była to unikalna szansa porozmawiania na żywo z pracownikami Microsoftu i przekazania swoich uwag i przemyśleń w sposób bezpośredni i "na luzie".

Nie tylko sesje techniczne...

Na miejscu do dyspozycji wszystkich uczestników zorganizowana została mini kafejka internetowa z komputerami firmy Vobis - i to sprzętem z najwydajniejszej linii przeznaczonej dla graczy: komputerami Vobis Digital VP Q9550 F1, VP Q9450 XPOWER GT OFFICE oraz VP Q9400 XPOWER BLACK OFFICE, wyposażonymi w klawiatury i myszki Microsoftu. Niesamowitym wzięciem cieszył się także kącik z matami do tańczenia dostarczonymi przez firmę IQ Publishing - dostarczyły one masę zabawy do późnych godzin nocnych ;-) Gracze mogli również spróbować swoich sił w gamekioskach z konsolami PlayStation 3 udostępnionych przez firmę Electronic Arts. Zarówno maty jak i gamekioski były nowością tegorocznego Zlotu.

Osoby z zacięciem graficznym rywalizowały w konkursie na najlepszą pracę wykonaną za pomocą tabletu firmy Wacom - wyłoniliśmy już zwycięzcę, który w nagrodę otrzyma swoje "narzędzie zbrodni" czyli tablet Wacomu ;-) Podczas Zlotu przez cały czas funkcjonowała - kolejna nowość - wystawa serwerów typu blade firmy HP, wysokowydajnych komputerów AMD dla graczy, a także stoisko z książkami wydawnictwa Microsoft Press przygotowane przez firmę Novatech. Przyznamy, że byliśmy zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem książkami technicznymi i to nie tylko przez specjalistów IT.

Pobyt umilała nam muzyka z Jamendo - największego internetowego serwisu z bezpłatną, legalną muzyką. Nie sposób również pominąć faktu, że podczas rejestracji, jak i później w trakcie całego Zlotu pomocą uczestnikom służyły miłe i sympatyczne hostessy :-)

"Chodźmy się już integrować" ;-)

Najważniejszym elementem Zlotu obok sesji technicznych było spotkanie integracyjne, które urządziliśmy w sobotę wieczorem korzystając z rozległych terenów rekreacyjnych ośrodka konferencyjnego. Przy rozmaitych, nielimitowanych ;-) specjałach z grilla, piwie i muzyce a przede wszystkim wspaniałym, wzajemnym towarzystwie bawiliśmy się właściwie do wczesnych godzin porannych. Do ostatniej chwili obawialiśmy się, czy pogoda umożliwi pełne wykorzystanie wszystkich przygotowanych atrakcji - na szczęście deszcz tylko przez chwilę postraszył nas kilkoma kroplami i całe spotkanie odbyło się bez przeszkód zgodnie z planem. W trakcie imprezy integracyjnej odbyło się również wielkie losowanie nagród w konkursie, w którym nie było przegranych.

Nagrody dla każdego

W tym roku praktycznie potroiliśmy liczbę nagród, jakie rozdaliśmy uczestnikom Zlotu. Już przy rejestracji, tuż po przyjeździe do Jastrzębiej Góry każdy z naszych użytkowników otrzymał tzw. zestaw powitalny. W jego skład wchodziła smycz, identyfikator z nickiem i awatarem z forum, a także wysokiej jakości koszulka zlotowa wykonana specjalnie na potrzeby naszego Zlotu przez firmę Gruca specjalizującą się w produkcji odzieży heavy duty. Dodatkowo w pakiecie znalazł się prezent od firmy Symantec - program Norton Internet Security 2008 z roczną subskrypcją, Ubuntu 8.04.1 LTS Desktop Edition, jak i szereg materiałów promocyjnych i gadżetów od naszych partnerów.

Kolejną szansą na zebranie atrakcyjnych nagród były otwarte rozgrywki w Open Arena, w których można było powalczyć również z moderatorami i redakcją ;-) Do wygrania były tam zestawy dla graczy w postaci kart graficznych ATI 3780, 3750 i 2800PRO firmy Sapphire, myszek Microsoft SlideWinder i Habu, słuchawek z mikrofonem, a także gadżetów Sapphire. Zwycięzcą rozgrywek okazał się neotps, drugie miejsce zajął reprezentujący redakcję tomekb, trzecie penguin.

Co bardziej aktywni uczestnicy podczas sesji technicznych mieli okazję wygrać rozmaite upominki od prowadzących - między innymi pakiety Office 2007 i inne oprogramowanie, książki Microsoft Press i gadżety. Furrorę zrobiła także specjalna nagroda ufundowana przez HP - lodówka w kształce serwera blade, która powędrowała do szczęśliwca wylosowanego na zakończenie sesji technicznych. W puli nagród na wieczorne losowanie podczas imprezy integracyjnej znalazły się natomiast procesor AMD Phenom X3 8750, klawiatury Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000, myszki IntelliMouse Explorer 3.0, maty taneczne, zestawy z programami edukacyjnymi firmy Edgard, oprogramowanie Symanteca i Sony, gry, pendrive'y, słuchawki z mikrofonem, a także inne gadżety od partnerów m.in. koszulki, smycze.

Wszystkich nagród, jakie rozlosowaliśmy tego wieczoru po prostu nie sposób tu wymienić. Można więc z czystym sumieniem powiedzieć, że nikt nie wyjechał z pustymi rękami, a w bardzo wielu przypadkach bagaż w drogę powrotną był dwa razy większy, niż po przyjeździe ;-)

A po sesjach - do basenu!

Podczas Zlotu gościliśmy w ośrodku Drejk zlokalizowanym tuż przy przepięknym wybrzeżu klifowym. Wszyscy uczestnicy zakwaterowani zostali w komfortowych 1, 2 i 3-osobowych pokojach z łazienkami, telewizorem i balkonem. Gwarantowaliśmy pełne wyżywienie od obiadu w piątek do śniadania w niedzielę. Sporo uczestników Zlotu skorzystało także z możliwości zrelaksowania się po pełnym wrażeń dniu w krytym basenie udostępnionym bezpłatnie przez ośrodek. Zamiast pływania w basenie sporo osób decydowało się na wieczorne wycieczki na plażę, a nawet kąpiel w morzu - skłaniała do tego lokalizacja ośrodka dosłownie kilkadziesiąt metrów od wybrzeża. Warto nadmienić, że uczestnictwo w Zlocie było praktycznie bezpłatne - należało wnieść jedynie symboliczną opłatę rejestracyjną w wysokości 50 zł.

Dziękujemy :-)

Przy okazji tego podsumowania chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim uczestnikom za przybycie i aktywne uczestnictwo w Zlocie. Podziękowania kierujemy także do partnerów, bez których z całą pewnością nie bylibyśmy w stanie zorganizować tej imprezy. Specjalne podziękowania pragniemy przekazać dla Łukasza Kosuniaka z Microsoftu i Adama Rzepkowskiego z Vobisu za szczególne wsparcie w organizacji całego przedsięwzięcia. Dziękujemy także uczestnikom Zlotu, którzy udostępnili swoje zdjęcia na potrzeby fotorelacji, w szczególności Jarkowi_OSW, Monczkinowi i paszczakowi000.

Przypomnijmy, że głównymi partnerami tegorocznego Zlotu były firmy: Microsoft oraz Vobis. Oficjalnymi partnerami Zlotu byli także: Adobe, AMD, Electronic Arts, HP, IQ Publishing, Symantec i Wacom. Ponadto, jako partnerzy dodatkowi w Zlot zaangażowali się: Adobe Creative Suite Group in Poland, CD Projekt, Edgard, Gruca, Jamendo, KSK Dystrybucja, Novatech, Sapphire i ZPAS.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji...

Tegoroczny Zlot zorganizowaliśmy w scenerii skrajnie odmiennej niż rok temu Aura sprzyjała nie tylko uczestnikom Zlotu Pogoda dopisała tak bardzo, że baliśmy się o frekwencję na sesjach [break] To, co działo się w ośrodku okazało się jednak niesłychanie mocną konkurencją nawet dla plaży Na potrzeby Zlotu wynajęty został ośrodek Drejk w Jastrzębiej Górze... ...z bogatym zapleczem konferencyjnym... ...i nie tylko Wszystko już zapięte na ostatni guzik, Krogulec dokonuje końcowej "odprawy" ;-) Dojazd do Jastrzębiej Góry dla wielu nie był łatwy, staraliśmy się jednak pomóc W tym roku jeden autokar zdecydowanie nie wystarczył Staraliśmy się przygotować hostessy na to, co je czeka... ...okazało sie to jednak zadaniem niełatwym ;-) Rejestracja okazała się jednak przebiegać wyjątkowo sprawnie Każdy witany był z uśmiechem... ...i z zestawem powitalnym, który w tym roku składał się z aż trzech paczek Po rejestracji kierowaliśmy wszystkich do recepcji... [break] ...gdzie mimo sporej liczby uczestników... ...obsługa ośrodka nie pozostawiła nikogo bez opieki Większość uczestników już przyjechała, czas więc na krótką przerwę (na zdjęciu od lewej Rafał, TomisH, Krogulec, Pangrys i Cebula) Integracja zaczęła się jeszcze przed zakończeniem rejestracji Lazikar i boczi wypatrują kolejnych uczestników... ...a sdar odpoczywa po trudach podróży Rejestracja jednak musiała się kiedyś skończyć... Ostatnie przygotowania do sesji... ...jeszcze tylko ustawianie kamery... (po lewej Docent) ...no i zaczynamy! Oficjalne rozpoczęcie i prezentacja partnerów Zlotu Sylwester Siejka podczas prezentacji o Ubuntu Rafał Kania podczas prezentacji o Acrobacie Mariusz Jarzębowski podczas najlepiej ocenionej przez Was prezentacji "Historia wstążki" Patryk Góralowski podczas równie wysoko ocenianej prezentacji o Windows Live Kafejka internetowa przygotowana przez Vobis... [break] ...z naprawdę sporą ilością wydajnych maszyn Tablety Wacom w kafejce internetowej Gamekioski EA z Sony Playstation na pokładzie... ...którym ciężko było zrobić zdjęcie, tak duże zainteresowanie wzbudzały Przygotowania do rozgrywek w OpenArena... ...no i same zmagania Zwycięzca turnieju (neotps) ze swoimi nagrodami Nie zabrakło też większego ekranu Dancematy od IQ Publishing z oprogramowaniem, które wyciskało siódme poty ...i to dosłownie ;-) Piątkowa (nie)oficjalna impreza integracyjna ...podczas której można było potańczyć grupowo ...lub jak kto woli, indywidualnie... ...czy też spędzić czas przy stoliku (na zdjęciu Rafal, jkolonko i Monczkin) ...lub nieco bardziej kameralnie, przy barze Integracja w pełni, również jeszcze pierwszego dnia podczas imprezy nieoficjalnej [break] qbap na chwilę rozstał się ze swoją redakcyjną, biało-czerwoną smyczą Okazji do skorzystania z łóżka podczas Zlotu było jak na lekarstwo Drugi dzień Zlotu i Tomek Bryja podczas prezentacji o szyfrowaniu Andrzej Kontkiewicz z firmy Symantec Krzysztof Janiszewski z Microsoftu Paweł Gusiew podczas prezentacji AMD... ...miał wsparcie w osobie swojego kolegi Krzysztofa Łuki Paweł Zakrzewski podczas prezentacji o technologiach Adobe Mateusz Urbanowicz rysujący na tablecie Grzegorz Prusinowski z Wacomu i Mateusz Urbanowicz Byliście wyjątkowo dociekliwi... ...m.in. dlatego wiele sesji mocno sie przeciągnęło Część z sesji poprowadzona została w formie atrakcyjnych, praktycznych demonstracji ...na przykład sesja Mateusza Urbanowicza Niektóre prezentacje wymagały pomocy uczestników ;-) Wszystkie prezentacje nagrywaliśmy na kamerze [break] Panowie z HP wręczają nagrodę - lodówkę wyglądającą jak szafa serwerów blade Na większości prezentacji sala wypełniona była po brzegi Prezentacje ze ścieżki dla specjalistów IT odbywały się w drugiej sali Lisek z notebookiem denerwujący się przed wystąpieniem Tomek odpowiadający na pytania czytelników Na pytania odpowiadał również Cebula Lisek podczas prezentacji nowych dobrychprogramów W tym roku po nowej wersji dobrychprogramów można było już poklikać Przerwy spędzaliście na różne sposoby - tutaj przy bufecie... ...tutaj przy stolikach tuż obok głównej sali konferencyjnej... ...tutaj na basenie... ...tutaj w kafejce Vobisu... ...tutaj przed ośrodkiem... ...tutaj w kawiarni... ...tutaj pod balonem... ...tutaj na plaży... [break] ...tutaj robiąc pamiątkowe zdjęcia... ...tutaj porównując gadżety... ...tutaj rozpalając ognisko ;-)... ...tutaj zapominając o identyfikatorach... ...tutaj pijąc piwo na plaży... ...tutaj wspinając się na wysokości... ...tutaj w sali konferencyjnej... ...tutaj przy obficie zastawionych stołach... ...tutaj decydując, co wybrać do jedzenia... ...a tutaj konsumując obiad Staraliśmy się utrwalić to wszystko bez wyjątków Pamiątkowych zdjęć nie sposób zliczyć (na tym que_pasa, Ptaszyna27 i CezaR83) ...także pod bannerami partnerów (tu lites i pow3r_shell) Praktycznie wszyscy fotografowali także ten żyrandol ;-) Quest-88 i paszczak000 - nasz nieoceniony fotoreporter Niektórzy nawet na plaży nie mogli zapomnieć o komputerach [break] Hostessy chętnie pozowały do zdjęć... ...zarówno same... ...jak i z uczestnikami Zlotu :-) Sami uczestnicy też nie stronili od obiektywu :-) (na zdjęciu ducker i zbychoo) Oprócz sesji technicznych było wiele innych atrakcji - między innymi wystawa sprzętu serwerowego HP Przenośna obudowa c3000 mieszcząca serwery blade Tutaj część zawartości tej obudowy prezentująca wdzięki bardziej zainteresowanym Panowie z HP odpowiadający na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania Większą cześć sprzętu można było zobaczyć z naprawdę bliska Wystawa komputerów AMD... ...które można było przetestować w działaniu... (na zdjęciu Limak) ...na wszystkie możliwe sposoby... ...łącznie z rozebraniem na części.. ...do pojedynczego podzespołu Z uśmiechem odnotowywaliśmy... ...że każdy komputer na zlocie był nieustannie okupowany (tu mwronka testuje laptopa na układzie Puma) [break] Wystawa książek Microsoft Press przygotowana przez Novatech Humor dopisywał Wam jak widać na każdym kroku Na uczestników oficjalnej imprezy integracyjnej drugiego dnia czekała masa nagród W naszym konkursie każdy coś wygrał We wręczaniu nagród pomagały oczywiście hostessy Niektóre nagrody były dość symbolicznie... ...inne zabawne... ...lub zaskakujące... ...no i oczywiście także naprawdę wartościowe... ...wszystkie budziły jednak olbrzymie emocje Zainteresowanie nagrodami było olbrzymie qbap znów w roli maszyny losującej, tak jak poprzednio wszystko było rejestrowane Impreza integracyjna była również okazją do wręczenia nagród w rozgrywkach Open Arena (tu TomekB, który z ramienia redakcji zajął drugie miejsce :-)) Losowanie nagród było naturalnie dopiero początkiem dalszej integracji (panowie z HP i kilku uczestników Zlotu) Mieliśmy i ognisko... ...i piwo w ilościach hurtowych... [break] ...i grilla z tonami jedzenia... ...i bigos i ziemniaczki... ...i inne atrakcje Po piwo tworzyły się czasem całkiem spore kolejki Jedzenia i picia staraliśmy sie zapewnić pod dostatkiem Niektórzy nocą poszli na spacer na plażę Były też pamiątkowe fotki z redakcją (pośrodku Frog, który podczas Zlotu został mianowany moderatorem) Frog dyskutuje z Xyrcon i squeetem BlackMan, Grzegorz i Pangrys wymieniają poglądy maniooo bawi się w Pudziana ;-) ...aaaale sie objadłem ;-) Integracji nie było końca Dla nas była to w zasadzie pierwsza okazja aby wreszcie choć trochę odpocząć W pewnym momencie Xyrcon trzeba było wspomóc masażem ;-) Rafał, tylko co na to Twoja żona? Kochanie, ja tylko niosłem pomoc ;-) [break] Do samego końca były też robione pamiątkowe zdjęcia (tu Davka, Ignus, Tomish, Gandalf i Krogulec) Pozostali już tylko najwytrwalsi ;-) Impreza ciągnęła sie autentycznie do świtu Do rana wytrzymał także balon Symanteca - ostatni na "placu boju" Mimo wyczerpującego programu humory dopisywały nawet w niedzielę rano Wstyd się przyznać, ale to jedyne zdjęcie grupowe jakie udało się zrobić - jedynie z częścią uczestników imprezy oczekującą na autokary Ostatnie osoby zmierzają do autokarów ...jeszcze pożegnalne rozmowy... ...i trzeba wracać No i pojechali... Jeszcze "tylko" pakowanie i my też możemy się zbierać Jednym słowem - było czadowo! :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)